Jedinstvo 1936
Kušiljevo
Prvi bodovi trsteničana u novom prvenstvu Zone "Zapad"

Detalj sa utakmice Trstenik PPT - Vinogradar, foto: D.Ivanović

Fudbaleri Trstenika PPT startovali su pobedom od 3:0 u prvom kolu Zone "Zapad" savladali su novajlije u ovoj ligi ekipu Vinogradara iz Zleginja. Domaći su dominirali na terenu i nije bilo problema da li će po igri koju su pružili na terenu pobediti.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom Trstenika PPT zahvaljujući pogodku Petra Aksentijevića u 27. minutu. U nastavku ista igra uz ponovnu dominaciju trsteničana. U 53. minutu utakmice novajlija u redovima trsteničana Nikola Miljković evro golom iz slobodnog udarca izmamio je dugotrajan aplauz oko 55 gledalaca na tribinama stadiona kraj Morave. Treći pogodak za konačnih 3:0 postigao je agilni kapiten domaćih Nenad Vasić u 67. minutu.

U narednom kolu Zone "Zapad" biće komšijski derbi trsteničana u gostima protiv Župe, izabranici Miloša Milića očekuju povoljan rezultat. Pomenimo na kraju i sudije ovog susreta glavni je bio Petar Milićević iz Kruševca sa pomoćnicima isto tako kruševljuanima Markom Milićem i Živadinom Nikolićem. Delegat i kontrolor ove utakmice bio je Saša Radovanović iz Paraćina.