Kiks Timoka 1919 na gostovanju u Prahovu

Umesto tri boda na strani i beg iz zone ispadanja zaječarski Timok 1919 je danas izgubio od Dunava minimalnim rezultatom 1:0 i ponovo prepustio 13. mesto komÅ”ijama iz Prahova. Ovaj poraz stvorio je joÅ” veće muke Stručnom Å”tabu Timoka jer su očekivali pobedu s obzirom da su upravo Dunav, OFK Brzi brod i Car Konstantin jedine tri ekipe koje su do danas osvojile manje bodova od zaječaraca. Borba za opstanak se nastavlja i očigledno je da nema lakih protivnika ali kako sada stoje stvari biće veoma teÅ”ko.

Ā

Gosti iz Zaječara su u prvom poluvremenu utakmice imali veći posed lopte i blagu inicijativu ali nisu uspeli da zatresu mrežu golmana Ivana Marunića. Nakon neopreznog starta mladog Å”topera Lazara Petrovića u svom Å”esnaestercu glavni sudija Stevan MiloÅ”ević je bez oklevanja pokazao na belu tačku ali je kapiten Dunava Slađan Bogdanović Å”utirao visoko preko prečke i propustio najbolju priliku da dovede svoj tim u prednost. Sredinom drugog dela utakmice zaječarci nisu iskoristili stopostotnu Å”ansu preko Alekse Denića koji je u situaciji ā€žjedan na jedanā€œ slabo Å”utirao. Kazna je usledila u 77. minuta kada je posle jedne dubinske lopte odbrana gostiju loÅ”e reagovala a najspretniji je bio rezervista Filip Maksimović koji je nakon samo dva minuta provedenih na terenu zatresao mrežu Aleksandra Jovanovića za konačnih 1:0 i velika tri boda Dunava u borbi za opstanak.

U nedelju od 15 sati Timok 1919 na Gradskom stadionu u Zaječaru dočekuje poslednjeplasiranu ekipu Car Konstantin koja je jednom nogom u Zoni ali ne treba zaboraviti da su niŔlije jedini bod osvojile protiv dojučeraŔnjeg lidera Srpske lige Istok, Radničkog iz Pirota tako da nema opuŔtanja.

DUNAV ā€“ TIMOK 1919 1:0 (0:0)

PRAHOVO:Ā Teren u Prahovu. Gledalaca: 400. Glavni sudija: Stevan MiloÅ”ević (Jagodina), pomoćnici Stefan Kalezić (Paraćin) i Nikola Stojanović (Ćuprija). Strelac: Filip Maksimović u 77. minutu (Dunav). Žuti kartoni: Slađan Bogdanović (Dunav) i Aleksandar Ilić (Timok 1919).

DUNAV:Ā Marunić, KiÅ”, Janić, Popović,Babić (Mitrović), Bogdanović, Jezdić, Piljecović (Matović), Dedijer (Lapčević), Radulović, Stojanov (Maksimović)
TIMOK 1919:Ā Jovanović, Cvetković, Ivetić, Petrović (Cokić), Slavković, Jelić, Nikolić, Đorđević, Denić, Ilić (Ristić), MaÅ”ić