Baričani potopili Torlak na Adi

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Novajlija u ligi je svoju kampanju započeo iznenađujuće dobro visokom pobedom nad UŔćem, dok su Baričani, nasuprot njima, izgubili kod kuće od Brodarca.Ā

Gosti u vođstvo dolaze već u 3. minutu, na centarÅ”ut Marinkovića sjajno je odreagovao Đilas i glavom loptu smestio u mrežu. Uzvratio je Å arić dva minuta kasnije, međutim njegov udarac glavom sa 10 metara nije zavrÅ”io u golu.

Igra se potom rastrzano i nervozno sa puno prekida, u tom periodu dodeljeno je čak 6 žutih kartona. Prvu narednu priliku propuÅ”taju Baričani u 33. minutu, na centarÅ”ut Marinkovića sa krila slabo je odreagovao Dragić. Međutim, minut kasnije, nakon prodora Ramovića po desnom boku i povratne, Dragić sa 13-14 metara razdaljine prosto cepa mrežu domaćih. Velikih 2:0 za goste, tim rezultatom se i otiÅ”lo na odmor.Ā

U nastavku se niÅ”ta značajno nije deÅ”avalo do 60. minuta, Ramović je nanizao dva igrača domaćih i odigrao povratnu do Đilasa, ovaj sa 8 metara gađa koji centimetar iznad gola. PokuÅ”avaju domaći da okrenu na svoju vodenicu tok meča, bacaju sve snage na napad, ali umalo u 67. minutu nisu primili joÅ” jedan gol. Piplica je iz kornera pronaÅ”ao Aleksića na petercu, njegov Å”ut glavom odbranio je Pavlović. U 70. minutu sevnula je kontra Prve iskre, Ilić je uposlio usamljenog Piplicu koji zakoračivÅ”i u kazneni prostor loptu Å”alje ispod golmana Pavlovića za veliki 0:3 i zatvaranje meča.

Ovaj poraz je za otrežnjenje domaćoj ekipi posle pobede u prvom kolu i naravoučenije da ulaze ozbiljnije u utakmice, jer u ovom rangu svaka ekipa može svaku da iznenadi i pobedi. U narednom 3. kolu narednog vikenda Torlak će biti gost Brodarca na Starom sajmiÅ”tu, dok u lokalnom derbiju u Bariču gostuje Radnički iz Obrenovca.Ā

TORLAK - PRVA ISKRA 0:3 (0:2)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Šćepanović Bojana. STRELCI: Đilas 3, Dragić 34. i Piplica 70.min (P.iskra). ŽUTI KARTONI: ToÅ”ković, Mitrović i Å arić (Torlak), Đilas, Pajović, Marinković, Piplica, Đurić i Lukić (P.iskra).

TORLAK: Pavlović, Jovanović (Stegnjaja), Rakonjac, Mitrović, Knežević, Malić (Å oÅ”kić), ToÅ”ković, Å arić (Dabetić), Vuković, Ljubević (Janković), Pajković.Ā

PRVA ISKRA: Đurić, Marinković, Ramović (Baković), Pajović, Garić (Proković), Aleksić, Stajić, Piplica, Lukić (Milenković), Dragić (Ilić), Đilas (Diković).