Odbojkaši Bečeja pobedom se oprostili od navijača
17.12.2021 V. Jankov

Momenat sa utakmice Bečejaca i Futožana - foto: V. Jankov

Odbojkaši Bečeja nisu mogli da prirede lepši oproštaj od navijača u ovoj godini. Savladali su Futog s maksimalnih 3:0 i obišli ih na tabeli, pošto obe ekipe imaju po 12 bodova, a momci sa Tise bolju set razliku. Ako naredne subote u Loznici pobede istoimenog „fenjerdžiju“ na tabeli Prve B lige, poboljšaće plasman, uz napomenu da imaju utakmicu manje odigranu.

- Okršaj prvog kola sa Kosovskom Mitrovicom odigraćemo u drugom delu prvenstva, što znači da ćemo prvi deo okončati s utakmicom manje. Bilo bi lepo da slavimo u Loznici u uknjižimo prvi pobednički het trik, što bi znatno popravilo utisak iz prvog dela, iskren je predsednik MOK Bečej Dragan Koković.

A što se tiče utakmice sa Futožanima, Bečejci su je dobili maksimalnim rezultatom i, zahvaljujući trećemsetu, s primetnom poen razlikom 75:62. Do pobede su stigli jer su manje grešili od rivala. To se pogotovo primetilo u prvom setu, kadase igralo poen za poen. Koliko je bila izjednačena igra, potvrđuje činjenica da je bilo, čak, 15 izjednačenja. Tek posle poslednjeg (21:21), usledio je uspešan smeč korpulentnog Milorada Mirkovića, potom njegov as servis i dva poena razlike je zadržano do kraja. Isti rezultat 25:23 bio je i u drugom setu, ali sada su Bečejci tokom većeg delaimali rezultatsku prednost od par poena, ali su gosti sve anulirali za 21:21. Sa smečom i dva izvanredna servisa Dušana Gajičića, Bečejci su stekli prednost od 24:21, Futožani se primakli na 24:23, ali to je bilo sve što su uradili. Treći set je krenuo izvanrednim prvim tempom Gajičića, koji se kasnije istakao i sa par blokova, poboljšan je bio i prijem, pa je Denis Mehić pravovremeno i tačno razigravao, a ostali ređali poen za poenom i na kraju je sve okončano s ubedljivih 25:16.

Bečej - Futog 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Oredn Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Bojan Tripković i Vitomirka Amidžić (oboje iz Beograda).

Bečej: M. Rakić, Mehić, I. Vukanić, Gajičić, Piljojčić, Đ. Rakić, Mirković, Bašić, Milovac, V. Vukanić, Matijašević, Koković.
Futog: Mandić, N. Stupar, Crepulja, Jojić, Kosić, Vorkapić, Šćitaroci, Ćurguz, G. Stupar.