Kadeti Brodarca savladali "crveno-bele"

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Osam bodova iza vodećeg Partizana, Crvena zvezda danas traži bodove na Brodarcu ne bi li ostala u trci za titulu kadetskog Å”ampiona. Na drugoj strani domaćin uÅ”uÅ”kan na Å”estom mestu, igra za prestiž.

Dvadeseti sekund igre i penal za domaće, Å ljivić je nespretno odreagovao i sruÅ”io Pepića. Siguran izvođač jedanaesterca je bio Mulić. U 11. minutu je već 2:0. Mulić je iz slobodnog udarca pronaÅ”ao na petercu usamljenog MiloÅ”evića, kome nije bilo teÅ”ko da savlada nemoćnog Marinkovića. Igrao se 18. minut kada je viđena ista akcija kao kod drugog gola. Opet isti akteri Mulić i MiloÅ”ević, ovaj put bez hepienda.Ā

Zvezda tek sredinom poluvremena uspeva da uspostavi ravnotežu na terenu, mali Gojkov je među najagilnijima, pokuÅ”avajući da razigra saigrače. Posle prodora po desnoj strani u 36. minutu Miladinović je oboren od strane Miljevića u Å”esnaestercu domaćih, sudija je dosudio penal za Zvezdu. Lopti je nonÅ”alantno priÅ”ao NikolaÅ”ević, Lijeskić ga je pročitao i odbranio udarac.Ā

Da su prekidi veliki problem za goste pokazalo se i u 39. minutu. Asistent je ponovo Mulić, a strelac Đokić za velikih 3:0, akcija preslikana kao kod drugog gola. Domaći na odmor odlaze sa ogromnom prednoŔću.Ā

Tek Å”to je počelo drugo poluvreme danas sjajni Mulić prolazi kroz odbranu gostiju kao kroz sir, ali sa pet metara pogađa samo spoljni deo mreže. U 51. minutu joÅ” jedan penal za goste, ovaj put je NikolaÅ”evića oborio golman Lijeskić. NikolaÅ”ević ponovo stavlja loptu na belu tačku, sada je uspeÅ”niji nego u prvom poluvremenu.

U 60. minutu Gojkov prolazi po desnoj strani i upoÅ”ljava NikolaÅ”evića na penaltik, ovaj loptu neodbranjivo smeÅ”ta iza leđa Lijeskića za 3:2. Zvezda se apsolutno vratila u igru u 67. minutu, posle prodora i dodavanja NikolaÅ”evića, Å ljivić je zakucao loptu u mežu i izjednačio rezultat.Ā

Bubanj je mogao tri minuta kasnije napraviti totalni preokret, sa desetak metara je uputio Å”ut u prazan gol, kao iz zemlje je iznikao Živković i loptu izbacio u korner.Ā

Brodarac preko Popovića u 77. minutu umalo ponovo nije poveo, u toj nameri ga je osujetio Zvezdin golman odbranivÅ”i mu Å”ut. Isti akteri su u glavnoj ulozi i u 84. minutu, ishod je ponovo isti. Kad se očekivao kraj susreta Popović se po treći put nalazi u stopostotnoj Å”ansi i treći put mu Marinković brani, lopta se odbija do VranjeÅ”a koji je sa par metara smeÅ”ta u gol gostiju za konačnih 4:3.

Narednog vikenda je na programu 30. kolo, Brodarac gostuje vrÅ”njacima Čuke, dok crveno beli dočekuju kruÅ”evački Napredak.Ā

BRODARAC - CRVENA ZVEZDA 4:3 (3:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Cvetković Ivan i Borović Nikola. STRELCI: Mulić 1. (k.u.), MiloÅ”ević 11, Đokić 39. i VranjeÅ” 89.min (Brodarac), NikolaÅ”ević 51. (k.u.) i 60. i Å ljivić 67.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Živković i VranjeÅ” (Brodarac), Graonja, NikolaÅ”ević i Vidojević (C.Zvezda). CRVENI KARTON: VranjeÅ” 90.min (drugi žuti).

BRODARAC: Lijeskić, Džinović (Ćorović), Miljević, KolaÅ”inac (Popović), Đokić, Živković, MiloÅ”ević, Mulić, Pepić (Atanasijević), Ignjatović, VranjeÅ”.

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Savić (Mitić), Graonja, Lečić, Vukičević, Gojkov (Lolić), Miladinović (Vidojević), Å ljivić, Rakić (Bubanj), Radonjić, NikolaÅ”ević.Ā