17'
9'
Četvrta prvenstvena pobeda Spartaka ŽK
23.08.2020 FK Spartak

Fudbaleri Spartaka brzo su zaboravili poraz od Crvene Zvezde i nastavili prvenstvenu trku u pobedničkom ritmu. Večeras su savladali uvek neugodnu ekipu Radničkog iz Niša sa 2:0, golovima koje su postigli u prvih 45 minuta igre.

Igrao se dobar fudbal na Gradskom stadionu u Subotici, oba rivala su igrala otvoreno i stvorilo odlične prilike za gol. Subotičani su bili spretniji i na kraju zasluženo slavili. Zapretili su domaći preko Srećkovića koji je uputio dobar šut iz daljine u 2. minutu. Spartak je do vodstva došao u 14. minutu, Srećković je uposlio Marčića koji petom sa desetak metara vara protivničkog igrača i golmana. Nakon primljenog gola gosti su zapretili preko Bijeličića i Pertrovića, ali napadači iz Niša nisu bili precizni. Najbolju priliku za poravnanje propustio je Stoiljković. U finišu prvog poluvremena, Lazar Tufegdžić je odličnom asistencijom pronašao Savkovića koji udvostručuje prednost subotičana.

U nastavku susreta obe ekipe su igrale otvoreno, gosti u želji da smanje zaostatak a domaći da pokažu da imaju kvalitet i sda se zasluženo nalaze  na visokoj pozicijina tabeli Super lige. Ipak, otvorena igra nije donela više golova te je utakmica završena istim rezultatom kao i prvo poluvreme, 2:0 u korist Spartak Ždrepčeve krvi.

Spartak Ždrepčeva Krv – Radnički (Niš) 2:0 (2:0)

Gradski stadion u Subotici bez prisustva publike. Sudija: Ivković Marko. Strelci: 1:0 Marčić (14.), 2:0 Savković (41.)

Spartak Ždrepčeva krv: Dujmović, Dunđerski, Tekijaški, Ivančević, Marčić (90. Vidović), Milošević, Šimura, Srećković (78. Bijelović), Tufegdžić (78. Vidaković), Nikolić (90. Baić), Denković (17. Savković).

Radnički: Ristić, Stevanović, Bijeličić (64. Šljivić), Kojić (54. Kasalica), Subotić, Aksentijević, Mitrović (54. Gavrić), Ćirković, Stoiljković (89. Spasić), Petrović (89. Živković), Pantelić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Spartak ŽK Radnički (N)