Gučevo posle kiše rafalno

Gučevo 1929 pobedilo je na svom terenu Jedinstvo iz Zavlake sa 3:0, u trećem kolu prvenstva Međuopštinske lige "Jadar".  Prvo poluvreme igrano je bez golova, da bi u nastavku domaći tim boljom i efikasnom  igrom, došao do druge uverljive prvenstvene pobede.

Ponovo se istakao dvostruki strelac Branko Borić, koji je najpre u 53. minutu doneo vođstvo Gučevu, golom sa penala. Isti igrač u 70. minutu povisio je na 2:0, da bi tačku na ovu utakmicu stavio rezervista Miloš Vlastelica efektnim golom u 88. minutu.
Drugo poluvreme kasnilo je 25 minuta, zbog obilnog pljuska a u nastavku meča domaći fudbaleri su se bolje snašli i zabeležili značajnu pobedu u borbi za najviši plasman.

Ekipa je bila oslabljena neigranjem povređenog kapitena Vladimira Tomanovića, ali domaće ljubitelje fudbala raduje činjenica da je u timu sve više igrača poniklih upravo u Gučevu.

Tim  iz Banje Koviljače je u prvom kolu savladalo Jezero sa 5:0, kada je Borić postigao tri gola, da bi u drugom kolu poraženo 1:2 od Hajduka iz Ribarica.   U narednom kolu u nedelju 15. septembra u Gornjem Dobriću, na programu je veliki derbi Jadar 1961-Gučevo 1929.

Stadion Gučeva u Banji Koviljači. Gledalaca: 100. Strelci: Borić u 53.. i 70. minutu, Vlastelica u 88. minutu za Gučevo. Žuti kartoni: Despić, Nešić (Jedinstvo). Sudija: Zoran Matić (Tršić), Pomoćne sudije: Čedomir Radić (Loznica),  Nikola Vagurić (Loznica).

Gučevo 1929: M. Mišić., J. Mišić, Matić, Trifunović, Mitrović, Aleksić, Dukić, Lečić, Borić, Savić, Komarčević. Tomanović, Milutinović. Igrali još: Komarčević, Savić, Jezdić, Purtić i Vlastelica. Igrali još: Jezdić, Đurić, M. Vlastelica, K. Vlastelica i Pavlović.

Jedinstvo: Damjanović, Petrović, Marić, Marković, Stošić, Despić, Nešić, Radivojević, Gošić. Bašić, Mitrović. Igrali još: Todorović, Milutinović.

Niže lige Niže lige Međuopštinska liga “Jadar” Gučevo 1929 Jedinstvo (ZA)