Surčinci golom u nadoknadi pobedili Dorćol

Jedan od tužnijih vikenda u našem fudbalu, zbog pandemije korona virusa sve utakmice se igraju bez publike. To kao da je uticalo u prvom poluvremenu na današnje aktere. Bleda igra bez smišljenih akcija, prava uspavanka. Domaćin je poveo u 14. minutu iz prekida. Slobodan udarac sa strane je izveo Milenković, a Stanovčić je prihvatio na oko 14 metara od gola i snažnim udarcem poslao pod prečku. Gosti su u 39. minutu preko Čermelja imali šansu za izjednačenjem, ali je on glavom loptu poslao nekih pola metra iznad prečke. To je bilo sve u prvom, fudbalom siromašnom, poluvremenu.

Posle samo par minuta u nastavku domaći igrač Stanovčić igra rukom u šesnaestercu nakon centaršuta Milenkovića i to je za dobrog sudiju Rabrenovića bilo dovoljno da pokaže na penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Milenković za 1:1. Gaučosi u nastavku pokušavaju da dođu do vođstva, a najizgledniju priliku nije iskoristio Dabić u 59. minutu, šutiravši glavom sa 5 metara udaljenosti zamalo neprecizno. Jedinstvo je pripretilo 3 minuta kasnije, šut Stojanovića iz samih rašlji je izvadio Torbica. Sve do 81. minuta se igralo uglavnom na sredini terena, a onda iznenada sam ispred vratara Dorćola izbija Đunisijević, njegov udarac sa 5 metara brani Torbica. Potom Milenković snažno šutira u 87. minutu, lopta je nekoga iz odbrane domaćih okrznula i završila koji centimetar iznad prečke. Poslednju priliku da postigne pogodak domaćin ima u 88. minutu, kada je Dabić sa desetak metara iskosa snažno šutirao, a vratar gostiju Prodanović vrhovima prstiju loptu izbacio u korner.

I kada su svi pomislili da će utakmica završiti miroljubivim rezultatom gosti postižu pogodak i dolaze do sva tri boda. Igrao se treći minut nadoknade, bukvalno poslednje sekunde, u gužvi u petercu se najbolje snašao Cvetković, koji je u igru ušao samo minut ranije i doneo veliku radost Surčincima.
Velika tri boda nosi Jedinstvo kući, mada i da je završeno nerešeno ne bi bilo nepravedno. Ovim porazom Gaučosi su sebe doveli u nezgodnu situaciju u borbi za opstanak. Narednog vikenda Surčinci dočekuju Romantičare sa Karaburme, dok Dorćolci gostuju u Borči.

GSP POLET DORĆOL - JEDINSTVO 1:2 (1:0)

STADION: GSP Polet Dorćol. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Galić Branko i Lešnjak Dejan. STRELCI: Stanovčić 14.min (GSP Polet Dorćol), Milenković 48.min (k.u.) i Cvetković 90+3min. (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: Stanovčić, Milenković i Bajović (GSP Polet Dorćol), Maksimović i Milenković (Jedinstvo).
GSP POLET DORĆOL: Torbica, Bajović, Matijević, Milenković (Čvorović), Stanovčić, Denić, Dabić, Stupić (Kuzmić), Janjić, Ilić, Milanović (Banković).
JEDINSTVO: Prodanović, Džidić, Radičević, Čermelj, Maksimović, Basrak (Đunisijević), Bojić, Džanić, Ranković (Cvetković), Milenković, Stojanović (Turkalj).