NZ: Topličanin - Zaplanjac 0:1
15.08.2009 Marija Kostić

Neslavan početak slavnog kluba koji ove godine obeležava devedesetu godišnjicu postojanja. U prvom poluvremenu gledaoci su mogli da vide lep fudbal, za nijansu su bili bolji domaći. U 3.minutu Mijalković šutira, lopta završava pored gola. Onda u 6.i 7.minutu slede dve šanse Jovanovića, ali je bio neprecizan. Zatim sledi šansa Rajkovića u 15.minutu, pa u 30.posle kornera Milosavljević šutira preko gola, da bi isti igrač samo tri minuta kasnije spasio gol svog tima. A onda je Jovanović propustio stopostotnu priliku kada je lepo istrčao, našao se sam ispred golmana, i umesto da ga savlada, loptu je uputio pored gola.
Drugo poluvreme je pripalo gostima i oni su tu inicijativu iskoristili da dodju do vodjstva u 60.minutu. Zatim su Prokupčani napadali, u 67.minutu Jovanović je šutirao preko gola, Petrović takođe minut kasnije. Onda su usledila par kontra napada igrača Zaplenjca, ali nisu postigli gol. U zadnjih pet minuta inicijativa domaćih, ali nisu imali ni sreće, jer su dva puta pogadjali prečku, prvi put A.D.Stanković, a drugi put A.D.Jović iz slobodnog udarca.

Prokuplje - Stadion: Kraj Toplice. Gledalaca: 500. Sudija: Anđelković (Vranje). Rezultat: Topličanin - Zaplanjac 0:1.
Sastav Topličanina: Gligović, Pantić, Mitrović, Milosavljević (Petrović) ,A.D.Jović, Mijalković, A.M.Jović(Stojanović), Rajković, B.Krstić (A.D.Stanković), Jovanović, Momčilović.