Rezultati prema očekivanju

Petrovodelci su slavili u gostima - foto: V. Jankov

Sedmo kolo Međuopštinske lige Bačka Topola, Bečej, Vrbas, Mali Iđoš, Srbobran nije donelo nikakvo iznenađenje. Favoriti na papiru su ostvarili pobede na terenu. Najviše je profitirala Bačka iz Pačira, koja je u Malom Iđošu savladala Eđšeg rezultatom 2:1 i zadržala lidersku poziciju sa maksimaliim 21 bodom. Sloboda iz Stare Moravice je sa minimalnih 1:0 pobedila Mladost u Radičeviću, a Jedinstvo iz Bačkog Petrovog Sela je bilo uspešnije u Novom Orahovu od Slavije rezultatom 2:0.

Pođimo od Petrovoselaca, koji su golovma Šandora Varge u sedmom i 62. minutu stigli do tri boda, koji su ih zadržali na „koti 3“ sa ukupno 12 bodova. Boje Jedinstva branio je sledeći sastav: Pastor, Varga, Kovačev, Gajić (od 87. Višković), Gedelei, Bojanić, Mihalec, Balaša, Dabižljević, Avdulani, D. Kolompar.

Mladost je u Radičeviću pružila čvrst otpor Slobodi, što potvrđuje rezultat. Ikraš je već u 16. minutu postigao gol i ispostavilo se da je to bio jedini pogodak na utakmici. Mladost je igrala u sastavu: Bugarić, Vojinović. D. Jekić, Nikodinović, Olujić, S. Milin (od 51. Nikolić), Ilić (od 55. M. Tepić), Manić (od 28. Filipović).

Narednog vikenda igra se osmo kolo u kom će Sloboda u subotu ugostiti Eđšeg, a u nedelju će Bačka u Pačiru dočekati Slaviju, a u Bačkom Petrovom Selu igra se opštinski derbi između domaćeg Jedinstva i Mladosti iz Radičevića.