Katastrofa "mladostaša"

Sigurna igra i pobeda Petrovosekaca - foto: V. Jankov

Posle poraza na startu nove sezone Međuopštinske lige Bačka Topola, Bečej, Vrbas, Mali Iđoš, Srbobran obe ekipe iz bečejske opštine, Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela i Mladosti z Radičevića, u drugom kolu Petrovoselci su kod kuće deklasirali Slaviju iz Novog Orahova rezultatom 6:0, a Mladost je u Staroj Moravici doživela katastrofu od Slobode rezultatom 11:0!?

O ovoj drugoj utakmici nema šta da se priča. Rezultat sve kazuje. Možda da dodamo sastav koji je obrukao klub: Bajić (od 74. Bugarčić), Vojnović (od 65. M. Tepić), Jekić, T. Tepić, Olujić, Radovanović, Božić, Marjanović, Šapi, Ilić, N. Milin.

Jedinstvo je odlično otvorilo utakmicu protiv Slavije i već u 25. minutu rezultat je bio 4:0. Seriju golova otvorio je kapiten Šandor Mihalec već u petom minutu, potom je bio precizan sa bele tačke u devetom minutu, Danijel Kolompar je postigao gol u 14. minutu za 3:0, a njegov imanjak Stanojev u 25. za 4:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku su viđena još dva gola. Gajić je bio strelac u 59, a Avdulani u 79. minutu za konačnih 6:0. Trener Jedinstva Boris Nađ izveo je sledeći sastav: Pastor, Kovačev (od 61. Vuksanović), Vučković, Gedelei (od 62. Varga), Bojanić, Stanojev, Mihalec, Deak (od 47. Gajić), Hegediš, D. Kolompar (od 61. Avdulani), I. Kolompar.

U narednom trećem kolu prvenstvene trke igra se opštinski derbi u Radičeviću, gde Mladost dočekuje Jedinstvo.