Gradske lige Šapca: Silovit početak Mladosti, Omladinca i Torpeda

Na 11 utakmica prvog kola šabačkih gradskih fudbalskih liga postignuto je 46 golova, što je malo više od četiri po meču. Bolji od tog proseka bili su samo članovi grupe Mačva 1 gde ih je viđeno više od polovine (24), i to na samo tri utakmice jer su Sloga (D) i Napredak (R) odigrali bez golova. Inače, u sve tri grupe po jedna utakmica je završena nerešenim ishodom, a ukupno gledano, gosti i domaći bili su podjednako uspešni sa po četiri pobede. Tri gostujuće ekipe svoje prve bodove upisale su postigavši čak sedam golova. To je pošlo za rukom Mladosti (0:7) u Maloj Vranjskoj, Omladincu u Ševaricama (1:7) i Torpedu (2:7) u Majuru. Četvrta ekipa koja je pobedila kao gost je Miloš Pocerac, koji je u finišu meča, u 82. minutu, postigao jedini gol u Zablaću.

Nije dobro krenulo po Culjković, ali su već do kraja poluvremena preokrenuli rezultat i to su učinili veoma ubedljivo (4:1). Do kraja su oni, ali i gosti iz Drenovca postigli po još jedan gol za konačnih 5:2. U grupi Mačva 2, u subotnjim utakmicama bodovi su ostali kod domaćina. Sloga je sa 2:0 savladala novu ekipu - Benske Bare, dok je Proleter bio bio bolji od komšija iz Feniksa sa 3:0. Čast domaćina u Pocerini odbranio je Galeb. Rival im je bio Bojić kojih je pre pet meseci porazio u Cerovcu sa čak 5:1. Pored pomenute podele bodova u Duvaništu, nerešno su još odigrali Metlić - Borac (1:1) i Savacium - Dumača (2:2).