Ribnik ubedljivom pobedom na startu prvenstva zaseo na čelo tabele

Utakmica u Ribniku FK Ribnik - FK Rujišnik, foto D.Ivanović

U prvom kolo Druge rasinske okružne lige "Zapad" fudbaleri Ribnika su na svom terenu slavili pobedu rezultatom od 4:0 nad indisponiranom ekipom Rujišnika, koja se uglavnom branila, a njeni golgeteri su bili odsečeni u napadu.

Ni domaći nisu pokazali neku kvalitetniju igru ali su ipak imali više šansi. Ovaj susret je vodio glavni sudija Milenko Dimitrijević sa pomoćnicima Živadinom Nikolićem i Markom Spasojevićem, delegat je bio Milan Đurić.

Ribničani su prvi pogodak postigli u 6. minutu strelac je bio agilni napadač Filip Ničić, koji je postigao i svoj drugi pogodak u 60. minutu. Ostala dva pogodka domaći su postigli u 49. minutu Andrija Karadžić i u 73. minutu Aleksa Barać.

Naredno kolo Ribnik igra sa ekipom Starog Trstenika na svom terenu, a Rujišnik kući dočekuje ekipu Mebita. Alfa i omega u FK Ribnik je jedna dama istaknuti sportski radnik i delegat na mnogim utakmicama Lela Srećković, koja nosi veliki teret oko organizacije u klubu, što iziskuje pohvale i veliko poštovanje u Ribniku i drugim mestima.

Sloboda 1948 1 : 2 Omladinac
Jugovići 3 : 1 Morava
Vinogradar : Kamenorezac 76
Gradina 3 : 3 Stari Trstenik
Ribnik 4 : 0 Rujišnik
Mebit 1 : 0 Mladost