Turska savladala Gruziju

Fudbaleri Turske savladali su selekciju Gruzije rezultatom 3:1 (1:1) u okviru prvog meča Grupe F na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Turska je povela u 26. minutu utakmice perfektnim volejem Muldura, kada je na semaforu stajalo 1:0. U 32. minutu susreta istorijski gol Gruzije za istoriju, i izjednačenje na 1:1.

Prvi pogodak Gruzije na Evropskim prvenstvima. Strijelac je bio Mikautadze. Potpuno zaboravljen u "petercu", nedopustivo ostavljen pred Gunokom, a i reakcija golmana Turske bila je prespora.

Turska je režirala nevjerovatan preokret u 65. minutu. Ponovo fantastičan pogodak Turske za vođstvo od 2:1, u realizaciji Gulera. Florentino Peres, pretpostavljamo prezadovoljan, Arda Guler pokazao zašto ga je doveo u Real Madrid. Konačan rezultat za Tursku djelo je Aktura Koglua u 97. minutu utakmice.

Turska 3 : 1 Gruzija
Portugalija 2 : 1 Češka