Hemija iz Bariča jača od Torlakove

Utakmica bez značaja za domaći tim koji je i matematički ispao iz lige, protiv "Hemičara" iz Bariča koji se i pored kazne oduzimanja 12 bodova grčevito bore za opstanak, odigrana je na terenu FS Beograda na Adi Ciganliji. Najveći greh, kad se tiče Torlaka, je taj što za ove dve godine takmičenja u Srpskoj ligi nisu bili u mogućnosti da kao domaćini odigraju nijednu utakmicu na svom stadionu u Kumodražu, jer se renovira poput Skadra na Bojani.

Što se same utakmice tiče nije bila nekog naročitog inteziteta, mada je bila efikasna. Gostujući sastav je došao u vođstvo iz penala u 16. minutu, strelac je bio igrač nad kojim je i skrivljen prekršaj Veličković. Potom su gosti još jednom pripretili i to iz prekida u 27. minutu. Blagojević je izveo korner u srce šesnaesterca, a Aleksić šutirao glavom pravo u golmana domaćih Rnića. Domaći su jedini put ugrozili Čukuranovića preko Cvetkovića u 33. minutu, njegov šut sa 16 metara bio je lak plen za golmana "Hemičara".

Mogli su Baričani duplirati prednost posle nepunog minuta igre u nastavku, strelac jedinog gola Veličković se našao oču u oči sa Rnićem iz tog duela je golman Torlaka izašao kao pobednik. Uzvratili su veoma brzo domaći, Zečević je u 51. minutu sa ivice kaznenog prostora pogodio samo spoljni deo mreže.

Drugi pogodak za Prvu iskru delo je Veličkovića kome pripadaju zasluge za upornost, dok je strelcu Šariću preostalo samo da mirno loptu pošalje u gol sa par metara razdaljine u 62. minutu. Šalipur je u 70. minutu postigao prelep pogodak za Torlak iz slobodnjaka sa 22 metra, skinuvši paučinu iz gornjeg levog ugla i smanjio zaostatak. Nada domaćih u preokret kratko je tinjala, Blagojević je iz kornera u 74. minutu pogodio Aleksića u trepavicu, pa je golmanu domaćih preostalo jedino da izvadi loptu iz mreže. Na isti način kako su primili gol domaći su uzvratili u 80. minutu, udarac iz ugla je izveo Milovanović, a loptu glavom u gol prosledio Zečević. To što su smanjili na 2:3 je sve od Torlaka, više od časnog poraza nisu mogli.

Narednog vikenda na programu je 28. kolo u kojem Torlak gostuje na Novom Beogradu ekipi Ušća, dok Baričani dočekuju komšije sa druge strane autoputa, Budućnost iz Dobanovaca.

TORLAK - PRVA ISKRA 2:3 (0:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Vasić Petar. POM.SUDIJE: Pjevović Branislav i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Šalipur 70. i Zečević 80.min (Torlak), Veličković 16. (k.u.), Šarić 62. i Aleksić 74.min (P.iskra). ŽUTI KARTONI: Cvetković i Janković (Torlak), Lukić (P.Iskra).

TORLAK: Rnić, Cvetković (Zečević), Ilić, Janković, Živanović (Petrović), Vukotić, Šalipur, Milovanović, Maksimović (Milentijević), Bajić (Gajdurović), Todorović (Jovanović).

PRVA ISKRA: Čukuranović, Filipović (Lukić), Milivojević, Bojović (Šarić) , Ahmetović, Blagojević, Veličković (Starčević), Aleksić, Stajić (Garić), Marković, Simčević.

Budućnost 0 : 0 Jedinstvo
Torlak 2 : 3 Prva iskra
Zvezdara 0 : 3 Ušće Novi Beograd
Rad 0 : 3 BASK TEK
Brodarac 2 : 0 PKB
GSP Polet Dorćol 1 : 3 Zemun