24.03.2024 Stevan Davidović

Novobečejci uknjižili devetu pobedu

Sudije i kapiteni pre početka utakmice u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

U premijernoj utakmici 19. kola Područne lige Zrenjanin fudbaleri novobečejskog Jedinstva zabeležili su 9 pobedu i učvrstili se u gornjem domu. Izabranici trenera Bojana Josimovića, pred svojim navijačima pobedili su OFK Stajićevo 3:1 (1:0) i tako bar donekle anulirali i zaboravili visoki poraz u Česteregu (8:2).

Mada su od prvog minuta Novobečejci silovito krenuli ka golu Nemanje Vlačića, na prvi gol čekalo se 35. minuta. Posle prilike koju je propustio Uroš Veselinović, svoje navijače obradovao je Nikola Kevrešanov, koji je posle asistencije Farkaša iz neposredne blizine doveo svoj tim u vođstvo 1:0, što je bio rezultat u poluvrmenu.

U nastavku gosti su se preporodili, desetak minuta su igrali veoma ofanzivno i posle jedne naizgled bezazlene akcije, iskoristili priliku i u 54. minutu golom Nemanje Stefanova izjednačili 1:1.  Treba reći da su domaći primili gol kada su imali igrača manje, jer je zbog teže povrede Stefan Kovačev bio van terene, posle duelu upravo sa Nemanjom Stefanovim. Kako Kovačev nije bio u stanju da nastavi utakmicu, trener Josimović bio je prinuđen da  izvrši izmenu, uvođenjem u igru Nikole Perića. Ulaskom Radovana Stojanova i Mihajla Mihajlovića živnuo je napad domaćina, koji su u 61. minutu, posle ispravno dosuđenog jedanaesterca, inače odličnog sudije Nikole Radakovića, golom Marka Lukića ponovo došli u vođstvo. Posle primljenog gola gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje, ali je mladu golman Levente Pinter sjajnom intervencijom sprečio iznenađenje. U 78. minutu domaći navijači mogli su da odahnu, posle kornera kapiten Nikola Mesaroški nadvisio je sve i glavom postavio konačan rezultat 3:1.

U 20. kolu ekipa Jedinstva je slobodna pošto je ekipa Omladinac FAM napustila takmičenje.

Jedinstvo - OFK Stajićevo 3:1 (1:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 150. Sudija: Nikola Radaković (Banatsko Karađorđevo). Strelci: Kevrešanov u 35, Lukić (iz jedanaesterca) u 61, Mesaroški u 78. za Jedinstvo, Nemanja Stefanov u 54. minutu za OFK Stajićevo. Žuti kartoni: N. Pecarski (Jedinstvo), N. Stefanov, Vukajlović, Srdanov, S. Stefanov (OFK Stajićevo).

Jedinstvo: Pinter, Kovačev (Perić), Stanković (Vrebalov), Vijatov, Salihović (Stojanov), U. Veselinović OFK Koledin), Kevrešanov, Farkaš (Mihajlović), Lukić N. Pecarski, Mesaroški,

OFK Stajićevo: Nemanja Vlačić, Radulov, Janković, Kostadinović (Vujačić), Jovanović, Nemanja Stefanov (Stefan Stefanov), Dragan Vlačić, Vukajlović, Manojlov (Srdanov), Palanački

Piše: Stevan Davidović