13.11.2023 Stevan Davidović

Novobečejci se Jabukom osladili

Ekipe Jedinstva i Jabuke pre početka utakmice (foto: Stevan Davidović)

Rukometaši novobečejskog Jedinstva su u 8. kolu Prve lige Vojvodina, zabeležili šestu prvenstvenu pobedu, do koje nisu došli ni malo lako, pošto su za rivala imali veoma kvalitetnu ekipu Jabuke iz istoimenog mesta. Novobečejci su pobedili 37:35 (20:18) i tako zadržali treću poziciju na tabeli sa 12 bodova, četiri manje od vodeće ekipe Potisje Pleteks iz Ade, koja ima maksimalni učinak.

Početak susreta protekao je u veoma angažovanoj i efikasnoj igri izabranika Đorđa Vujackova, koji su prvu osetniju prednost (12:7) imali u 16. minutu, da bi u 23. imali i najveću prednost (19:12), kada je izgledalo da će ovo biti nezanimljiv susret. Međutim odluka trenera Vujackova da u igru ubaci mlađe igrače, donelo je preokret, gosti iz Jabuke prave seriju 5:0, tako da su u poluvremena domaći rukometaši otišli sa minimalnom prednošću (20:18).

U nastavku se ponovila slika iz prvog poluvremena, kada su bili kompletni Novobečejci su ponovo napravili razliku (23:19), a potom u 46. minutu (29:25). To je dalo mogućnost domaćinu da  ponovo kombinuje sa sastavom, što gosti koriste i u samoj završnici, u 58. minutu opasno zaprete (34:33). Morali su u poslednja dva minut domaći rukometaši svojski da se potrude da ne dođe do iznenađenja, pa su golovima Stefana Toškova i Nikole Jovanova stigli do konačnih 37:35.

Za igrača utakmice proglašen je domaći igrač Kosta Musić, dok pohvale za svoju igru zaslužuje i rukometaš Jabuke, Stefan Stanić, koji je najefikasniji igrač susretu sa 12 postignutih golova.

U 9. kolu Jedinstvo igra u Novom Sadu sa drugoplasiranom Slavijom, dok Jabuka dočekuje Metalac iz Futoga.

Jedinstvo - Jabuka 37:35 (20:18)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 200. Sudile su Marijana Savković i Tamara Savković iz Mužlje. Sedmerci: Jedinstvo 3 (2), Jabuka 2 (2). Isključenja: Jedinstvo 10, Jabuka 2 minuta.

Jedinstvo: Macura, Toškov 8, Nemanja Koledin, Musić 4, Skuban 1, Jovanov 7 (1), S. Ristić 5, Bogojević 1, Krivokapić 6, Dujin, Labus, Nikola Koledin,Spasojev 3 (1), Antonović 1, Bajrović, Živkov

Jabuka: Mitanovski, Petrovski 7, Vitas 10 (2), Stolevski, Grujevski, Vujasinović, Zuvić 1, Pantović 1, Kuzmanović, Dimitrijević 4, Stanić 12, Ristevski, Andrevski

Piše: Stevan Davidović

Jedinstvo 37 : 35 Jabuka
Metalac 24 : 23 ŽSK 1955
Vojvoda Stepa 18 : 21 Mladost TSK
Crvena zvezda 34 : 28 Banatski Karlovac
Potisje Pleteks 37 : 25 Apatin