29.10.2023 Stevan Davidović

Novobečejci uknjižili četvrtu pobedu

Golmani uzdanice - Danijel Bajrović i Goran Živkov  (foto: Stevan Davidović)

U 6 . kolu Prve lige Vojvodina, rukometaši novobečejskog Jedinstva uknjižili su četvrtu pobedu, ovog puta protiv novajlije u ligi ekipe ŽSK 1955 iz Žablja 30:23 (18:10). Posle poraza u derbiju jeseni od Potisja Pleteks u Adi (25:23), sa velikim oprezom izabranici trenera Đorđa Vujackova pristupili su ovoj utakmici. Međutim posle početnih 2:2, gosti su inicijativu prepustili domaćoj ekipi, koja je znalački kaznila brzopletost i greške ekipe iz Žablja i već u 21. minutu ostvarila lepu prednost 14:5, što je ekipu trenara Darka Lugonje potpuno izbacilo iz ritma, pa domaći na odmor odlaze sa lepom prednošću (18:10).

Kada su Novobečejci u nastavku došli do nedostižnih 21:10 usledilo je malo opuštanje, što gosti ipak ne koriste na pravi način, zahvaljujući pre svega izvanrednim odbranama Gorana Živkova, koji je sa pravom poneo epitet igrača utakmice. Domaći rukometaši su do kraja kontrolisali igru, održavali stečenu prednost i sasvim zasluženo, lakše nego što se to očekivalo, stigli do pobede  30:23.

U domaćem tim najefikasniji sa 6 golova bili su Vladimir Antonović, Strahinja Ristić i Nikola Jovanov, dok su u ekipi iz Žablja Ivan Bursać i Đorđe Petljanski postigli po 5 golova. Najviše razloga za radost imao je mlađani Nemanja Koledin (14), kojem je trener Vujackov u finišu ukazao poverenje, a on je to iskoristio da postigao svoj gol prvenac.

U 7. kolu Jedinstvo igra u gostima sa Hercegovcem iz Sečnja, dok ŽSK dočekuje Jabuku.

Jedinstvo - ŽSK 1955  30:23 (18:10)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 150. Sudije: Dejan Marković (Vrbas), Tadej Dobrijević (Novi Sad). Delegat: Miljan Rabrenović (Sombor). Sedmerci: Jedinstvo 4 (3), ŽSK 2 (0). Isključenja: Jedinstvo 4, ŽSK 10 minuta,

Jedinstvo: Macura 2, Toškov 2, Nemanja Koledin 1, Skuban 3, Jovanov 6 (1), S. Ristić 6, Bogojević, Labus, Nikola Koledin, Spasojev 4 (2),Antonović 6, Bajrović, Živkov

ŽSK 1955: Bilić, Petar Zekonja 1, Isakov, Marić 1, Bilić 2, Marković, Uroš Bojanić 3, Bosnić 3, Lazar Zekonja, Marko Bojanić 1, Bursać 5, Marjanović, Siniša Jovanović, Trninić 2, Aleksandar Jovanović, Petljanski 5.

Piše: Stevan Davidović

Jedinstvo 30 : 23 ŽSK 1955
Jabuka 34 : 21 Mladost TSK
Metalac 31 : 32 Banatski Karlovac
Vojvoda Stepa 20 : 23 Apatin
Crvena zvezda 31 : 37 Slavija