Sloginih pola sata iz udžbenika

Dragoljub Andjelković sa dva gola doprineo nastavku pobedničke serije "belih" Foto: G. Šljivić

Slogina pobednička serija nastavljena je u još jednom derbi susretu. Stari znanac „belih“, Trepča iz Kosovske Mitrovice predstavila se u lepom svetlu, pogotovo u drugom poluvremenu. Ipak, gosti mogu biti srećni što nisu doživeli ubedljiviji poraz i što im je mreža u prvih 45 minuta pogođena samo tri puta. Slogina „devetka“ Anđelković je već u 5. minutu postigao gol posle kornera i lepog skoka, trzaj glavom bio je dovoljan za rano vođstvo. Arbitar Stevanović iz Kragujevca u 17. minutu opravdano je dosudio jedanaesterac za domaće, asiguran sa „bele tačke“ bio je kapiten Gojković. Sloga je posle toga propustila niz lepih prilika, da bi posle filigranske akcije i centaršuta Jovanovića, hitri đoković bio siguran za velikih 3-0. Do kraja poluvremena mogla je bar još jedna lopta iz leđa Cerovića, ali umesto toga gol je primila Sloga. Stevanović je ponovo pokazao na belu tačku, siguran je bio sa 11 metara Đorđe Kasalović.

U nastavku smo gledali drugačije lice Trepče. Oslobodili su se pritiska, zaigrali otvorenije, napali domaćina,a to je dalo prilika za brze kontranapade „belih“. Utrkivali su se u propuštenim prilikama Anđelković, Despotović, Dimitrić, Đoković. Kada se propuste šanse, stiže kazna. Milosavljević je u 80. minutu iz velike gužve, kroz šumu nogu proturio loptu u mrežu nemoćnog Grujičića za 3-2. I umesto rutinske i ubedljive pobede, odjednom drama. Ipak, domaći su imali dovoljno čvrstine i mirnoće da privedu utakmicu kraju, da bi Anđelković još jednu kontru koju je izneo Despotović pretvorio u konačnih 4-2.

Marko Despotović, Slogin motorino, u pokušaju da dođe do lopte Foto: G. Šljivić

SLOGA – TREPČA 4 – 2 (3 – 1)

Gradski stadion Gledalaca: 300 Sudija: Đorđe Stevanović (Kragujevac) 7 Strelci: Anđelković u 5. i 90., Gojković u 17. (iz jedanaesterca) i Đoković u 28. minutu za Slogu,a Đ. Kasalović u 31. (iz jedanaesterca) i Milosavljević u 80. minutu za Trepču Žuti kartoni: Kasalović, Baščarević i Jevtić (Trepča). Igrač utakmice: Petar Bogdanović (Sloga) 7,5.

SLOGA: Grujičić 7, Milovanović 7, Babić 7 (Eldić -), Đoković 7 (Milojković 7), Dimitrić7 (Serdarević -), Jovanović 7, Gojković 7, Despotović 7, Bogdanović 7,5, Markiš 7, Anđelković 7.

TREPČA: Cerović 6, Ahmatović 6 (Ilić 6), Đ. Kasalović 6,5, J. Kasalović 6 (Milić 6,5), Milosavljević 6,5, Popović 6,5, Selimović 6, Baščarević 6,5, Jevtić 6, U. Stefanović 6 (Radojević 6), B. Stefanović 6,5.

Sloga 4 : 2 Trepča
Šumadija 1903 7 : 0 Polet
Napredak 3 : 0 Zastava 1973
Budućnost 0 : 1 Gruža
Mokra Gora 0 : 0 Goč