Dobanovci neosvojiva tvrđava za "gusare sa Save"

Ekipa Budućnosti je dočekala poslednje plasirani Brodarac sa željom da upiše još jednu trojku i overi prošlo nedeljnu pobedu na Dorćolu. Krenulo je međusobnim ispitivanjem snaga sve do prve smišljene akcije koju je napravio tim gostiju u 18. minutu. Međutim, završinica im je bila slaba Sretenović je sa 12-13 metara šutirao visoko iznad gola. Dva minuta kasnije polutka Brodarca Zečević našao se udaljen 5 metara od gola domaćih, šutirao je pravo u Novakovića pa je i ova prilika propala. Dobanovčani su potom zbacili stege i počeli da igraju dosta ofanzivnije, ali do poluvremena terensku nadmoć nisu materijalizovali.

Terenska inicijativa je na strani domaće ekipe i u drugom poluvremenu, a Stoisavljević polu volej udarcem sa ivice kaznenog prostora u 58. minutu razbija monotoniju i dovodi domaće u vođstvo. Igra je potom dobila na tempu, a Đorđević u 74. minutu ne koristi veoma lepu priliku za Budućnost, lopta je posle njegovog udarca glavom sa 8 metara prohujala pored stative. Meč je mogao da zatvori Stoisavljević u 81. minutu, izašao je sam pred golmana gostiju i poslao loptu kraj stative na razočaranje saigrača.

Budućnost je na kraju ipak trijumfovala minimalnim rezultatom i krenula ka sredini tabele, dok je Brodarac ostao zakucan za dno tabele. Budućnost narednog vikenda igra sa još jednim davljenikom, gostuje ekipi Rada na Banjici, dok Brodarac dočekuje neugodne Baričane na svom terenu kraj Save.

BUDUĆNOST - BRODARAC 1:0 (0:0)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Bakić Marko i Poznanović Dimitrije. STRELAC: Stoisavljević 58.min (Budućnost). ŽUTI KARTONI: Đurković, Lučić, Stojanović i Zorica (Budućnost), Manov, Sretenović i Vučetić (Brodarac).

BUDUĆNOST: Novaković, Lučić, Donevski (Aćimov), Radović, Stojanović, Mališ (Đurković), Đorđević, Tenjović (Stoisavljević), Đurić (Dimić), Mihailović, Zorica.

BRODARAC: Petrović, Knežević, Manov, Bašanović, Mirković, Ilić (Lekić), Sretenović (Popović), Zečević (Dacić), Ćorović (Vučetić), Lekić, Nović (Vranješ).

Jedinstvo 1 : 3 Zvezdara
Torlak 0 : 2 Rad
Budućnost 1 : 0 Brodarac
Prva iskra 2 : 0 GSP Polet Dorćol
Ušće Novi Beograd 3 : 2 Teleoptik
BASK TEK 1 : 1 Sinđelić