"Sokolovi" potkresanih krila

BASK i PKB nisu ove sezone još osetili slast pobede i nalaze se pri dnu tabele. Utakmica nije bila nekog inteziteta, a gosti iz prve ozbiljnije akcije u 19. minutu postižu gol. Naime, Radisavljević je izmakao odbrani domaćih i šutirao sa oko 12 metara, lopta se od prečke odbila do Prodanovića koji je bio mnogo precizniji.

"Sokolovi" se tek tada bude, a u 33. minutu na lepo ubačenu prizemnu loptu Andića sa krila, kasne za delić sekunde Latović, pa Ostojić. Za propust su kažnjeni u 36. minutu, divan pas Ognjanovića, Radosavljević je krunisao lepim pogotkom za solidnih dva razlike.

Igraju domaći puno angažovanije u drugom delu utakmice, a posle akcije u kojoj su učestvovali rezervisti Radulović, Šarić i Avramović, ovaj potonji je sa peterca zatresao mrežu u 60. minutu. U 69. minutu lako je moglo doći do izjednačenja, veoma dobar udarac Latovića sa 12 metara fantastičnom paradom zaustavio je Sušić. Odmah stiže kazna domaće igrače, Dabetić je sa 17 metara "ubio pauka" i ponovo odveo "mlekadžije" na dva gola razlike.

Lopta jeste pretežno na polovini gostiju, međutim domaći igrači ispoljavaju brzopletost i manjak koncentracije u odsudnim momentima kada se nađu u blizini protivničkog kaznenog prostora. Na kraju rezultat 1:3 je ogledalo prikazanog na terenu.

U narednom kolu BASK TEK gostuje u Zemunu, a PKB dočekuje Surčince.

BASK TEK - PKB 1:3 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Nikolić Nemanja. POM.SUDIJE: Pjevović Branislav i Đorđević Ratko. STRELCI: Avramović 60.min (BASK TEK), Prodanović 19, Radosavljević 36. i Dabetić 70.min (PKB). ŽUTI KARTONI: Vukić i Vuković (BASK TEK), Klarić, Ognjanović, Kostadinović i Sušić (PKB).

BASK TEK: Kožul, Ilić (Šarić), Vukić (Radulović), Stupar, Vuković, Pavlović, Đokić, Andić, Ostojić (Komadina), Jovanović (Avramović), Latović.

PKB: Sušić, Klarić, Milojević, Kostadinović, Stošić, Maksimović, Ognjanović (Novitović) , Prodanović (Milanović) (Momčilović), Radisavljević (Dabetić), Drača, Bajrami (Ljubević).

Jedinstvo 2 : 1 Brodarac
Rad 1 : 3 GSP Polet Dorćol
Zvezdara 1 : 1 Teleoptik
Torlak 2 : 1 Sinđelić
Budućnost 2 : 1 Studentski grad
Prva iskra 1 : 2 Radnički