Raščani ubedljivi protiv Zastave 1973

Ubedljiv trijumf

Brzom, tečnom i pre svega efikasnom igrom, fudbaleri Bana, bili su više nego ubedljivi na otvaranju sezone pred svojim navijačima. Rezultatom 6:1, savladan je novajlija iz Kragujevca, a pobeda je mogla biti i ubedljivija. Od samog starta raščani su zaigrali agresivno, gosti nisu mogli da odgovore na visok presing, što je domaćinu donelo vođstvo već u 10.minutu, strelac je bio half Kurandić. Posle pola sata vođstvo je duplirao Avdić, na asistenciju Ćirovića. Novajlija Plojović je 43.minutu uvećao prednost Raščana.

U drugom poluvremenu rezervisti Mihajlović i Ristović postižu još tri gola (Mihajlović dva), za potvrdu prve pobede u sezoni. Rezervista Zastave Vasović samo je ublažio poraz. Četa trenera Avramovića pružila je odličnu partiju, jednu od najboljih u poslednje vreme.

Bane 1931 - Zastava 1973. 6:1 (3:0)

Gradski stadion u Raški. Gledalaca: 100. Sudija: Gavrilović (Kraljevo). Strelci: Kurandić (10), Avdić (32), Plojović (43), Mihajlović (55,64), Ristović (67) za Bana. Vasović (75) za Zastavu.

Bane: Glukčević, Kurandić, Tomović, Plojović, Čolović, Ilić (k), Hadžić, Ćirović, Avdić, Husović, Sulejmanović

Zastava: Petrović, Dimitrijević, Marković, Baroš, Obradović, B.Blagojević, Milenić, Lepović (k), N.Blagojević, Radojičić, Ognjanović.

Trepča 4 : 0 Napredak
Budućnost 0 : 1 Šumadija 1903
Mokra Gora 0 : 2 Sloga
Bane 1931 6 : 1 Zastava 1973
Goč 0 : 0 Gruža