Srpska liga Vojvodina: "Brzi voz" poražen na premijeri

Fudbaleri Dinamo 1945

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja povodom preminulog nekadašnjeg igrača "brzog voza" Ljubiše Vitasa. Domaći fudbaleri pred svojim navijačima u novom terminu igranja u matineu nisu uspeli da izbegnu poraz protiv vrlo dobrih gostiju iz Rume koji su u svojim redovima imali raspoloženog trostrukog strelca Filipa Ivelju. U prvih petnaestak minuta Pančevci su dobro otvorili meč i imali više od igre i dobru priliku kada je Vanja Đošić sa šesnaesterca šutirao preko prečke golmana Ivančevića. U 16. minutu gosti imaju prvu priliku Lazićev šut golman Tasić brani. U 28. minutu posle kornera Šljukića i gužve lopta je došla do Ivelje koji je savladao Tasića za vođstvo. Četiri minuta kasnije nova prilika za Rimljane posle dubinske lopte Lazić je izašao ispred Tadića koji je bio pobednik duela i sačuvao mrežu. Domaći fudbaleri pokušavali su da dođu do izjednačenja, ali su se njihovi napadi završavali ispred šesnaesterca gostiju. U poslednjim sekundama prvog poluvremena posle duplog pasa Ivelja je šutirao i lopta je završila u mreži Tasića, mada je kapiten Vukašin Marković pokušao da spreči pogodak.

Posle odmora i dva minuta igre rezervista Radojičić je uposlio Trimanovića koji je iskosa šutirao i pogodio suprotan ugao Tasića za 0:3. U 60. minutu Trimanović je proigrao loptu do Ivelje koji je po treći put bio uspešan na meču i postigao pogodak. Desetak minuta kasnije mladi Čižik bio je u prilici da zatrese mrežu golmana Ivančevića, ali je proigrao svog igrača koji je bio u ofsajd poziciji. U 74. minutu Aleksej Petrović je pokazao realizatora je sposobnosti i snažnim putem savladao gostujućeg golmana. Do kraja meča rezultat je mogao biti i povoljniji za fudbalere "brzog voza" da su Petrović, Brkić, Bogdanović i Čižik bili presizniji pred golom Rumljana.

DINAMO 1945 1 (0) - 1. MAJ 4 (2)

Pančevo. Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Dragan Zorić (Klek). Strelci: Petrović u 74. a Dinamo 1945, Ivelja u 28, 45. i 60, Trimanović u 47. minutu za 1. Maj. Žuti kartoni: Klještan (Dinamo 1945), Radojičić (1 Maj). Igrač utakmice: Filip Ivelja.

DINAMO 1945: Tasić, S.Đošić (od 46. Klještan), Delić (od 46. Kolocka), Maksimović, Bogdanović, Petrović, V.Marković, Bandžović (od 85. M.Marković), Točilovac (46. Brkić), Vučinić, V.Đošić (od 58. Čižik).

1. MAJ: Ivančević, Petrović, Radovanović (od 82.Klisura), Gajić (od 82. Nikolić), Šljukić (70. Belić), Stojanović, Trimanović (61. Damjanović), Ivelja, Lazić, Mandić (46. Radojičić), Novaković.

Hajduk 1912 0 : 0 Borac (Š)
Naftagas 1 : 2 Jedinstvo (SP)
GFK Sloven 1 : 2 Bečej 1918
OFK Kikinda 2 : 0 Omladinac
Podunavac 1 : 2 Železničar (I)
Dinamo 1945 1 : 4 1. Maj Ruma