Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 18. kolo

11.05.2021. – 20:30 RK Jedinstvo – RK Voždovac 2012 30:33 (17:13)

Da se Jedinstvo iz Novog Bečeja produdilo govori baš ova utakmica gde su izabranici Zoltana Ivanice dočekali perspektivnu ekipu Voždovca i posle 60 minuta igre i +4 sa poluvremena izgubili 30:33. Bilo je jasno da će Voždovac igrati ovde rasterećeno jer je već odavno Jedinstvo otpisano, to jest poslato u PRLS “Sever”. Bojan Ćirić je u Novi Bečej poveo 16 igrača i omogućio je većini da zaigraju na ovoj utakmici. Domaćin je sjajno otvorio utakmicu a potom gosti na kratko prelaze u vođstvo. Od 15. minuta Beograđani nisu mogli da pariraju Jedinstvu i sjajnoj odbrani te se do kraja gol razlika povećava i na odmor se odlazi sa 17:13. Nagoveštavao se debakl favorita i mnogi su pomislili da će bodovi ostati u Novom Bečeju a zatim se ponovo budi Zečević i razara gol domaćina. U 50. minutu gosti ponovo stiču prednost i održavaju je do kraja utakmice gde posle preokreta uzimaju i ne tako bitna 2 boda jer su već obezbedili 4. mesto u Super B ligi “Sever - Centar”. Kod domaćina 7 puta je bio precizan Ivan Crnjin. Neverovatno veče ponovo je imao budući igrač Partizana, Nikola Zečević koji je čak 17 puta tresao mrežu domaćina i time je proglašen za igrača utakmice. Ovo je njegov 160. pogodak ove sezone a 4 više ima Marko Čabai. Službena lica bila su iz Vrbasa. Dejan Marković i Borko Boškov su bili arbitri a kontrolu suđenja vršio je Vladimir Knežić.

08.05.2021. – 18:00 RK Ub – RK Vrbas Petrol 33:35 (15:16)

Vrlo “sumnjivu” utakmicu gledali smo na Ubu gde su se sastale domaća ekipa sa Uba i Vrbas Petrol iz Vrbasa. Sunjiva kažemo zato što su sudije (Stanković – Stefanović) iz Leskovca bili in medias res i svojim odlukama ostavljali bez teksta sve prisutne u hali na Ubu. Nećemo ulaziti u srž suđenja jer za naš portal neće davati na značaju ljudima u crnom već je tu zbog rukometa, prvenstveno klubova. Da zanemarimo ovo i da ne optužujemo, verovatno Leskovčanima ova utakmica nije “legla”. Neka se pozabave ovim kompetentniji od nas (ne mislimo ništa loše i zle namere nema). Nego da se vratimo mi gde smo stali. Vrbas i dalje nema osigurano učešće i naredne sezone u Super B ligi zbog raspleta u plej – ofu ARKUS lige. Situacija se u eliti komplikuje i čak 5 ekipe nisu sigurne (ne računamo Jedinstvo, imaju svega 4 boda). Na Ubu je ponovo zaigrao veteran Uroš Elezović koji je pokazao da još uvek ima snage za ovako bitne utakmice. Vodio je svoje mlade pulene do veoma bitne pobede i koliko – toliko doneo radost svojoj ekipi. Sjajno su gosti startovali i već nakon 4 minuta imali 1:4. Brzo su se u utakmicu vratili domaći a potom ponovo napada Vrbas i ima 5:9 (14: minut). Do kraja gosti su imali niz padova a domaćin je to iskoristio tek u 25. minutu (12:12). Delovalo je da će doći do preokreta ali nisu se dali Vrbašani. Na poluvreme su otišli sa golom prednosti. Tokom celog drugog poluvremena gosti su vodili a u par navrata je domaćin imao šansu da nakon izjednačenja povede ali jednostavno nije se dalo. “Tragičari” utakmice definitivno su Žarković i Milutinović koji u 58:02 dobijaju isključenje (na snimku se ne vidi razlog) te Vrbas dobija otvoren put od sudija za trijumf na Ubu. Kod domaćina 7 puta se u listu strelaca upisao Aleksandar Nenadović. Uroš Elezović je vodio Vrbas do značajnog trijumfa sa 8 golova i time je proglašen za igrača utakmice. Kontrolu arbitra vršio je Milan Savković iz Kragujevca.

08.05.2021. – 19:00 RK Kolubara – RK Morava 36:26 (14:11)

Rukometaši Kolubare su posle teškog poraza od Smedereva lakše od očekivanog porazili ekipu Morave rezultatom 36:26 (14:11) i tako se kotirali kao prva ekipa Super B lige “Sever - Centar”. Startovali su izabranici Vladimira Dragićevića serijom 3:0 gde je bilo jasno da “Krtice” ništa do kraja prvenstva ne žele da prepuste slučaju. U 19. minutu je bio 11:6 a Morava je do kraja prvog dela uspela da se konsoliduje i da smanji razliku. Bilo je 14:11. Na trenutak u drugom poluvremenu delovalo je kao da će Morava postići i 13. gol ali Kolubara to nije dozvolila i kako je vreme odmicalo domaći su povećavali gol razliku koja je na kraju utakmice bila +10. Kod gostiju Vladimir Antić je postigao 7 golova što mu je ovo 114. ove sezone. Domaćina je do pobede vodio Dušan Panovski sa 10 golova i time je proglašen za igrača utakmcice. Arbitri su bili Darko Grubački i Dušan Vojvodić (Zrenjanin – Novi Sad) dok je kontrolor bio Miroslav Janković iz Zemuna.

09.05.2021. – 20:00 RK Mačva – RK Smederevo 20:22 (10:12)

Posle 18 odigranih kola u prvenstvu Super B lige Sever-Centar na tabeli nema promena. Kolubara i Smederevo nastavljajzu mrtvu trku za titulu prvaka i plasman u Arkus ligu Srbije. Smederevo je, posle dosta muka slavilo u Bogatiću nad Mačvom 22:20, poluvreme 12:10. Domaćin je samo dva puta imao gol prednosti i to početkom susreta. Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani Smederevci su prvi deo igre rešili u svoju korist sa 2 gola razlike. Posle desetak minuta igre u nastavku, Smederevci su vodili sa 16:11 i tada je delovalo da je pitanje pobednika rešeno. Domaćini se nisu predavali i veoma brzo su uspeli da se primaknu na samo gol zaostatka. Ekipa Nenada Martića nije dozvolila da se ponovi Bačka Palanka i podela bodova sa Lavovima. Iskustvo i kvalitet rukometaša Smedereva došli su do izražaja u finišu susreta za vrednu pobedu i planirana dva boda. Najefikasniji u ekipi Smedereva bili su Jevđenović i Jokić sa po 6 pogodaka. Odličan u odbrani i na crti bio je Dušan Stojković koji je utakmicu završio sa 4 pogotka. Marjanović je postigao dva pogotka, ali je odradio odlična posao u fazi odbrane i kreiranju napada. U domaćoj ekipi bolji od ostalih bio je kapiten Nikola Gligorić sa 5 pogodaka. Utakmicu su sudili Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Delegat je bio Predrag Đorđević iz Požarevca. (Sportdc)

08.05.2021. – 19:00 RK Sivac 69 – RK Jugović 27:29 (12:15)

Rukometaši iz Kaća imali su teško gostovanje. Otputovali su u Sivac gde su ih sačekali “Panteri”. Posle 60 minuta vrlo tvrde i zanimljive utakmice Kaćani su slavili pobedu rezultatom 27:29 (12:15) i tako nastavili borbu za ARKUS ligu. Rezultatsku klacklalicu smo gledali do 13. minuta a zatim gosti prelaze u vođstvo koje suvereno drže tokom celog prvog poluvremena i na odmor odlaze sa 12:15. Izabranici Dušana Mirkovića su nastavili u željenom ritmu u drugom poluvremenu. U 60. minutu je Marko Čabai pogodio dva puta i smanjio na 27:29. Domaći su imali raspoloženog Marka Čabaia koji je postigao čak 15 golova dok je goste do pobede vodio sjajni Miloš Bosančić sa 6 golova i time je proglašen za igrača utakmice. 6 golova je dodao Aleksandar Kočić. Utakmicu su sudili Danijel Trivković i Boriša Milosavljević iz Beške. Kontrolor je bila Zorica Mašić iz Zrenjanina.

09.05.2021. – 17:30 RK Lavovi BP - RK Inđija 21:31 (12:12)

Lavovi iz Bačke Palanke su dočekali ekipu Inđije u hali “Tikvara” i posle odličnog prvog poluvremena izgubili 21:31 (12:12). Tokom celog prvog poluvremena domaćin je držao priključak dok su igrači Inđije pokušavali da se odlepe. Uspeli su u par navrata Lavovi da povedu a zatim se na desetominutni odmor odlazi nerešenim rezultatom. Činilo se da će igrači Slobodana Permosera dodati gas i doći do vrlo važnih bodova. Nažalost po ekipu iz Bačke Palanke, Boris Žarković je ekspresno konsolidovao svoju ekipu i do 52. minuta Inđija ima +10 (15:25) gde je bilo jasno kome će pripasti dva boda. Održavali su istu prednost gosti i na kraju slavili 21:31. Domaći su imali raspoloženog Strahinju Petrovića koji je upisao 4 gola dok je goste do pobede sa 10 golova vodio Aleksa Miković a za igrača utakmice je proglašen golman Stanko Petrović. Službena lica bila su iz Novog Sada. Sudije Ivan Mandić i Nemanja Kovačić. Delegat je bila Vera Vraneš.