Prva liga pionira FS RIS: Piroćanci odoleli naletima Nišlija

Po izuzetno hladnom i vetrovitom vremenu, pioniri Radničkog iz Pirota ugostili su pionire istoimenog kluba iz Niša, u okviru 21. kola RIS I lige pionira. Na odličnom terenu sa veštačkom travom, sagrađenom pre nekoliko meseci, viđena je fer i korektna igra oba protivnika, ali su mreže ipak ostale netaknute do kraja utakmice. Od prvog zvižduka, odličnog sudije Luke Kostića, gosti iz Niša su krenuli sa pritiskom prema golu golmana domaćina, danas veoma dobrog Danila Marinkovića. Prvu izglednu šansu pioniri Radničkog iz Niša imali su preko Mitića u desetom minutu, a zatim i preko Pavlovića u jedanaestom ali je u oba navrata kao pobednik izašao golman domaće ekipe Marinković. Ređali su se napadi gostiiju kao na traci, Mitić je još jednom oprobao svoj šut u šesnaestom minutu, a Cvejić već u sledećem minutu ali su obojica bili neprecizni i poslali loptu van okvira gola. U dvadeset trećem minutu, nakon prodora po levoj strani, šansu za vođstvo je imao napadač gostiju Uroš Lepojević ali je bio neprecizan. Tri minuta kasnije, gosti su bili najbliži pogotku ali je lopta nakon šuta Cvejića pogodila prečku.

Drugo poluvreme je počelo onako kako se prvo završilo, napadima gostiju, koji su ulaskom u igru Korlata i Prodanovića još više pojačali pritisak na gol domaćina. Upravo je Prodanović imao odličnu šansu u četrdeset osmom minutu ali i ovog puta nije došlo do promene rezultata. Nastavili su sa napadima pioniri Radničkog iz Niša, koji su silno želeli pobedu u ovom meču, ali je to ostavljalo i dosta prostora napadačima domaćih koji su se u drugom poluvremenu oslobodili grča sa kojim su igrali i pružili znatno bolju igru nego u prvom, tako da su u nekoliko navrata pripretili gostima ali su njhove opasne kontranapade ipak na kraju zaustavljali odbrambeni igrači Nišlija. U šesdeset devetom minutu su gosti još jednom pogodili prečku, Mitrović koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije, je opasno šutirao ali lopta ni ovog puta nije htela u mrežu. Već u sledećem minutu je ofanzivni desni bek gostiju Jović, koji se više puta ubacivao sa desne strane i slao centaršuteve u šesnaesterac gostiju, nakon odigranog duplog pasa sa saigračem oprobao svoj šut, snažno šutirao prema golu ali je golman domaćih i ovog puta sačuvao svoju mrežu. Pred sam kraj utakmice, slobodan udarac za goste sa ivice šesnaesterca, ali je šut Lepojevića završio preko gola, tako da je na kraju rezultat ostao 0:0.

Sve u svemu, teren odličan, kakav je Pirot odavno zaslužio da ima, sudija Luka Kostić i njegovi pomoćnici Filip Đorđev i Aleksandar Petrović veoma dobri, fer i korektna igra igrača obe ekipe i na kraju podela bodova.

Za ekipu domaćina Radničkog iz Pirota danas su nastupili:  Danilo Marinković, Jovan Ivanov, Dimitrije Madić, Matija Dimitrov, Veljko Živković, Luka Colić, Janko Ćirić, Petar Antonov, Jovan Mančić, Aleksa Sokolović i Pavle Stojanović. Šansu su dobili i Predrag Andrejić, Mihajlo Blagojević, Marko Pavlović, Lazar Asković i Mateja Mladenović. Trener ekipe Milan Tošić.

Gosti iz Niša su igrali u sastavu: Ognjen Jovanović, Mateja Jović, Mihail Džunić, Marko Zlatković, Uroš Cvetković, Vojin Stojanović, Đorđe Mitić, Luka Propadalo, Uroš Lepojević, Matija Cvejić i Ilija Pavlović. U drugom poluvremenu igrali su i Andrija Prodanović, Andrej Korlat i Dimitrije Mitrović. Trener ekipe Jovo Mišeljić.

Kopernikus Železničar 3 : 4 GFK Jagodina
OFK Radnički 0 : 5 Lider MGM
Timočanin 1 : 5 Napredak
SFS Borac 0 : 9 Budućnost
Radnički (P) 0 : 0 Radnički (N)
OFK Šampion 2014 1 : 0 Car Konstantin
Trayal Knez Lazar 1 : 1 Duel Juniors
Real 2 : 0 Timok 1919