Prva liga pionira FS RIS: Poraz Radničkog u Kruševcu

Nije prošlo ni 10 sekundi od kako je sudija dao znak za početak utakmice a fudbaleri Trayala su već imali prednost od jednog gola nakon što je napadač domaće ekipe veoma spretno ukrao loptu golmanu gostiju i poslao je u nebranjenu mrežu. Verovatno najbrži gol ove sezone u pionirskoj ligi FS RIS. To međutim nije pokolebalo pionire Radničkog koji su odmah krenuli sa agresivnom igrom i već u 3. minutu su preko Stojkovića imali priliku za izjednačenje a zatim i u petnaestom preko istog igrača, juče veoma raspoloženog za igru. Mogli su gosti do izjednačenja u 31. minuta nakon slobodnog udarca levog beka gostiju Džunića ali je golman domaćih uspeo da sačuva svoju mrežu kao i par minuta kasnije nakon snažnog šuta Stojanovića. U 35. minutu nova greška fudbalera Radničkog ispred svog šesnaesterca rezultirala je drugim golom domaćina iz drugog udarca u gol tako da se sa rezultatom 2:0 za pionire Trayala otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu su gosti nastavili sa napadima i u 47. minutu su preko Đorđevića bili veoma blizu da smanje rezultat ali ni ovog puta nisu uspeli. Kazna za propuštene prilike stigla je u sledećem minutu kada su domaći fudbaleri povećali prednost odličnim šutom pod prečku sa preko dvadeset metara, što je značilo da bodovi ipak ostaju u Kruševcu. Do kraja utakmice je napadač gostiju Stojković, svoju veoma dobru igru danas, uspeo da kruniše pogotkom u sedamdeset prvom minutu ali je to bilo sve što su pioniri Radničkog danas uspeli da urade. Na kraju, veoma dobra utakmica za malobrojnu publiku i možda i pomalo nerealan rezultat, pobeda pionira Trayala nad favorizovanom ekipom Radničkog od 3:1.

Za ekipu Radničkog nastupili su: Ognjen Jovanović (od 41' Nikola Perić), Mateja Jović (od 60' Uroš Cvetković), Mihail Džunić, Đorđe Mitić, Marko Zlatković, Vojin Stojanović (od 41' Lazar Mladenović), Luka Propadalo (od 41' Uroš Lepojević), Đorđe Đorđević (od 71' Đorđe Cvetković), Luka Jovanović (od 55' Dimitrije Mitrović), Ilija Pavlović i Mihajlo Stojković. Trener ekipe Jovo Mišeljić.

OFK Radnički 0 : 4 GFK Jagodina
Timočanin 0 : 3 Kopernikus Železničar
SFS Borac 1 : 1 Lider MGM
Radnički (P) 2 : 1 Napredak
OFK Šampion 2014 0 : 7 Budućnost
Trayal Knez Lazar 3 : 1 Radnički (N)
Real 1 : 1 Car Konstantin