Kraljevu dovoljno poluvreme

Radost zbog nove ubedljive pobede - kapiten Dragana Gobeljić i košarkašice Kraljeva Foto: Miloš Živković

Posle neočekivanog poraza od Duge u Šapcu, „malene“ su rehabilitaciju tražile u meču sa ekipom Vrbasa. Nije dobro počelo po domaće, puna tri miunuta smo gledali reviju promašaja izabranica Nikole Jovanovića i prava je sreća da je u tom periodu Vrbas postigao samo tri poena. Pri vođstvu gošći 8-3 usledio je tajm aut sa klupe „malenih“ i tada je krenula serija Kraljeva 9-0. Činilo se da su košarkašice iz grada na Ibru pronašle igru koja ih je krasila ove sezone, ali tim Vesne Džuver je imao odgovor. Pri vođstvu domaćih 14-10 usledila je serija Vrbasa 12-2 ostvarena sjajnim šutem za tri poena (12-8 u prvom poluvremenu). Vrbas je prvu četvrtinu rešio u svoju korist i veći deo drugog perioda su gošće bile u vođstvu i dobrano mučile kraljevački sastav. Konačno, par dobrih odbrambenih akcija Edvards i poeni Nestorov i Janić omogućili su rezultatski preokret, pa se na veliki odmor otišlo pri vođstvu Kraljeva 44-39.

Sve je postalo drugačije u drugom poluvremenu. Na terenu je zagospodario domaći sastav, agresivna odbrana i poeni u tranziciji obeležili su treći period u kome je Vrbas ostavljen na jednocifrenom broju poena. U poslednjoj deonici šansu su dobile i mlađe košarkašice Kraljeva i ostavile odličan utisak. Publika je želela pobedu sa 100 datih poena, košarkašice Kraljeva su imale poslednji napad, ali Vasiljević i Janić nisu uspele da pogode koš rivala. Vrbas je u prvom poluvremenu ostavio dobar utisak, ali u nastavku se videla velika razlika u kvalitetu dva tima. Kraljevo je i dalje neporažen tim na svom terenu u ovoj sezoni.

Ivana Brajković centar ŽKK Kraljevo

ŽKK KRALjEVO – VRBAS 99 – 62 (18-24, 26-15, 28-9, 27-14)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 400 Sudije: Krstić (Aleksinac), Nikolić (Vranje) i Stamenković (Leskovac)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 18 (9 sk, 6 as), Izli 14 (6 as), Brajković 6 (7 sk), Stevanović, Vasiljević 5, Edvards 10 (10 as), Janić 16, Nedeljković 4, Nestorov 9, Mehović 8, Tešić 9 (5 sk), Radovanović

VRBAS: Luketa, Vučetić 6 (6 sk), Jovović 24 (5 sk), Marčetić, Perunović 5, Reljić 6, Popović, Vučetić, Marojević 21, Mijatović

Partizan 1953 89 : 71 Novosadska ŽKA
Spartak 77 : 88 Vojvodina 021
Art Basket 94 : 55 Duga
Kraljevo 99 : 62 Vrbas Medela
SPD Radnički 37 : 64 Sloga MAYA CONSULTING
Crvena zvezda 108 : 51 Vršac