Remijem u Lomnici fudbaleri Sloge iz Lozne okončali najuspešniju polusezonu

U odloženoj utakmici poslednjeg, 17. kola, jesenje polusezone, prve Rasinske okružne lige u Lomnici domaća ekipa 13. april i Sloga iz Lozne su odigrali nerešeno 2:2. Utakmica u kojoj su fudbaleri Sloge, koji su u Lomnicu doputovali sa samo 11 igrača, bili bolji rival, ali nedostatajalo je sreće i koncentracije u završnici napada, da se kući vrate sa sva tri boda.

Počelo je odlično po gostujući tim. Već u 5. minutu fudbaleri Sloge dolaze do prednosti. Naime slobodan udarac sa vise od 30 metara od gola Savića je izveo Velisavljević, ali nije zahvatio loptu onako kako je on to želeo. Lopta nekako dolazi do spremnog i spretnog Nenada Nedeljkovića koji je u stilu iskusnih strelaca šalje u mkrežu za vodjstvo i radost gostujućih fudbalera. Imali su gosti još jednu izglednu priliku u ovom period igre kada je po levoj strani prošao danas raspoloženi Pećerić, ali je brzopleto šutirao levom nogom pored gola. U 16. minutu doamići igraći su izveli kontranapad po desnoj strani gde je Nenad Savić proigrao Milanka kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Savića za izjednačenje rezultata. Za porpuni preokrat se pobrinuo Drenovac koji je u 21. minutu, uzeo loptu na nekih 30 metara od gola gostiju, u soloprodoru nanizao 4-5 gostujućih igrača i rezantnim udarcem savladao Savića. Pokušavali su gosti da preko brzonogog Marka Kovačevića i Pećerića, ali ih je u dva navrata zaustavio prvi pomoćnik signalizirajući ofsajd pozicije, koje su u najmanu ruku bile diskutabilne. Na poluvreme se otišlo sa prednošću domaćina sa 2:1.

Drugo poluvreme je počelo napadima gostujućih fudbalera u želji da što pre dodju do poravnanja rezultata. Domaćin se dobrom postavkom na sredini terena dobro branio i pokušavao povremenim kontranapadima da ugrozi gol Savića. Već u 53. minutu gosti uspevaju da izjednače rezultat. Brz prodor Pećerića po levoj strani, dobar pas prema Nenadu Nedeljkoviću koji postiže drugi gol, ovoga puta za izjednačenje. Do kraja utakmice se uglavnom igralo na sredini terena sa sporadničnim pokušajima pred jednim ili drugim golom. Najbolje šanse pred kraj utakmice su imali Nenad Nedeljković koji je iz povoljne prilike pogodio umesto mreže golmana Savića. Možda u poslednjem napadu u šansi se našao najbolji strelac Sloge u ovoj polusezoni Marko Kovačević koji je iz izgledne prilike šutirao nebu pod oblake. Senku na ovu vise nego korektnu utakmicu je bacio domaći kapiten Milanko Miloš koji je nakon dobijenog žutog kartona glasno opsovao sudiju Đorđevića koji mu je pokazao crveni karton.

Realan ishod fer i korektne utakmice. Fudbaleri Sloge iz Lozne su odigrali najbolju polusezonu i zimuju na veoma dobrom visokom 4. mestu na tabeli prve Rasinske okružne lige. Sledi analiza jesenje polusezone i duga zimska pauza.

13.April  -  Sloga (L) 2:2 (2:1)

Igralište u Lomnici gledalaca 20, Sudija Đorđević Marko (Kruševac) 7. Strelci: Milanko u 16. i Drenovac u 21. min. za 13. april, a N.Nedeljković u 4. i 53. minutu za Slogu. Igrač utakmice: Nenad Nedeljković Sloga.

13. April: A.Savić 6,5, Kezunović 6,5, N.Savić 7, Petrović 7 ( od 75 Delić), Drenovac 7, Obradović 7, Milanko 6, Lazarević 6,5 (od 80 Marković), Gogić 7, Cvetković 7, Dimitrijević 7.

Sloga (L): Savić 7, S.Nedeljković 7, Jovičić 7, Pećerić 7, Milojević 7, Vasiljević 7, N.Nedeljković 7,5, Mladenović 7, Ma.Kovačević 7, Mš.Kovačević 7, Velisavljević 7.

13. April 2 : 2 Sloga (L)
Jastrebac 2 : 1 Dedina
Polet 57 3 : 2 Gradina
Bošnjane 4 : 2 Gornji Stepoš
Rubin 2 : 1 Čitluk
FUD 7 : 1 Mačkovac