Čukarički rutinirao Novosađane

Čukarički je poslednji trijumf kod kuće ostvario još u 14. kolu 9. oktobra protiv Javora, pa im je u poslednjem meču polusezone protiv Mladost GAT-a pobeda imperativ. Međutim u susret su ušli bez energije, kao da im je utakmica od pre tri dana sa Zvezdom izvukla i poslednji atom snage. Novosađani prvi dolaze u priliku da povedu, igrao se 21. minut kada je šut Mandića sa 7-8 metara izblokirao ispred gol crte Dimitrov, na odbijenu loptu je natrčao Radulović i iz blizine je poslao visoko iznad prečke.
Čukarički iz prvog ozbiljnijeg napada u 30. minutu dolazi u vođstvo. Tošić je prošao po levom krilu i ubacio loptu na peterac gde je na glavu dočekao Rogan i smestio pod prečku. Šest minuta kasnije već je 2:0. Lučić je centrirao na penaltik, Endiaje spustio loptu na peterac, a Ivanović natrčao i od stative je poslao u mrežu. Dve šanse i dva gola Beograđani za tili čas prave razliku na terenu. U poslednjim trenucima regularnog dela prvog poluvremena domaći su mogli da obezbede pobedu. Nakon izvedenog kornera najviši u skoku je Badamosi, loptu posle njegovog udarca glavom zaustavlja na samoj gol liniji Arsić i ostavlja kakvu takvu nadu svom timu za nastavak meča.
U drugom delu susreta sa uzbuđenjima se krenulo tek u 58. minutu. Docić je izveo udarac iz ugla, najviši je mladi Kovačević, ali lopta završava tik kraj stative Novosađana. Sve do 72. minuta igra se uglavnom odvija na sredini terena, kada Petković stavlja na iskušenje gostujućeg golmana udarcem sa oko 18 metara. Potom i Adžić u 76. minutu sa 18 metara pogađa prečku, ovaj put sreća je uz goste.
Čukarički je lagano pobedio goste iz Novog Sada, a prvenstvo nastavlja 4. februara sledeće godine utakmicom u Subotici, dok Mladost GAT dočekuje Javor Matis.

ČUKARIČKI - MLADOST GAT 2:0 (2:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Simović Novak. POM.SUDIJE: Đorović Nikola i Simović Miloš. STRELCI: Rogan 30. i Ivanović 36.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Adžić (Čukarički), Denić i Mandić (Mladost GAT).
ČUKARIČKI: Belić, Rogan, Tošić, Kovačević, Docić (Sisoko), Ivanović (Adžić), Vujadinović, Badamosi (Spasojević), Lučić (Kovač), Petković (Tomović), Endiaje.
MLADOST GAT: Milojević, Ilić, Popović (Marušić), Dimitrov (Babić), Arsić, Denić (Maričić), Mandić, Tanasijević, Mlađović, Radulović (Radoman), Maksimović (Sekulić).

TSC 2 : 0 Radnički (N)
Partizan 1 : 0 Novi Pazar
Javor Matis 2 : 1 Napredak
Čukarički 2 : 0 Mladost GAT
Voždovac 2 : 0 Spartak ŽK
Vojvodina 2 : 1 Radnički 1923