05.11.2022 facebook.com/fkbackasubotica

Jedanaest golova Bačke 1901 u duelu protiv Sente!

FK Bačka 1901 - foto: facebook.com/fkbackasubotica

Bačka 1901 i Senta pamte bolje fudbalske dane, ali danas je situacija takva da renomirani klubovi vode bitku za goli opstanak. Gosti su imali priliku u prvom minutu, međutim, loptu je zaustavila stativa. Nakon toga Dario Vojnić je imao danas „Solo koncert“ u prvih dvadeset minuta i sa tri pogotka rešio pitanje pobednika ove utakmice.

Nakon ovih golova, otvorila se ekipa Sente i nedugo zatim smanjila vođstvo Bačke. Ovaj gol kao da je ražestio „Crvene đavole“ koji su preko veterana Mezeija i Anđića povisili na 5:1. Na odgovor gostiju nije se dugo čekalo, Živković je „našpicio“ loptu i savladao Ibraimovića.

Nastavila se goleada i drugom poluvremenu. Čini se da su domaći fudbaleri odlučili da aplate sve promašaje u prethodnim utakmicama. U prvih petnaest minuta nastavka već je bilo 8:2. Pored fudbalera Sente ni semafor nije izdržao „na nogama“ Goleada Bačke je donela jednu komičnu situaciju, semafor je mogao da primi samo devet golova, pa je krajnji rezultat 11:2 morao da se pamti.

BAČKA 1901 – SENTA 11:2 (5:2)

Stadion kraj somborske kapije, Strelci: 11’ Vojnić 1:0; 12’ Vojnić 2:0; 18’ Vojnić 3:0; 26’ 3:1 Celin; 37’ Mezei 4:1; 39’ Anđić 5:1; 49’ Vojnić 6:2; 52’ Vojnić 7:2; 56’ Rajkovača 8:2; 70’ Vojnić 9:2; 78’ Rajkovača 10:2; 81’ Nenadović 11:2; žk: ck: Delegat: Zoran Purić: Sudija: Nemanja Vasiljević Odžaci, 1pomoćni: Veselin Erdeljan B.Gradište, 2pomoćni: Milan Boškić Odžaci

BAČKA 1901: Ibraimović, Temunović( od 68’ Pantelić), Mezei, Đurović( od 67’ Nenadović), Kiš, Malenčić(od 57’Milidrag), Rajkovača, Šijačić, Milijašević, Anđić, Vojnić.

SENTA: Tomašev, Vuletić, Bajtai, Dražić(od 35’ Matić), Celin, Živković, Fodor, Kasaš, Savić( od 73’ Đeri), Korać, Mijić(od 57’ Todorović).

Izvor: facebook.com/fkbackasubotica

Preporod 1 : 0 Sloga
Radnički 1918 1 : 3 Radnički 1905
Krila Krajine 1 : 1 Hercegovac
OFK Mladost APA 1 : 1 Mladost (T)
Mladost (BP) 3 : 0 Obilić