Zvezdini kadeti ponovo na pobedničkoj stazi

Posle dva izgubljena meča kod kuće, od vodećeg Čukaričkog i minule srede u derbiju sa Partizanom, puleni Slađana Nikolića su pali na 3. poziciju, a da bi nastavili borbu za titulu danas im protiv neugodnih vršnjaka sa Banjice igra jedino pobeda.

Crveno-beli su od starta krenuli sa ofanzivnom igrom, a Golubović u 9. minutu posle solo prodora pogađa stativu. Isti igrač je u 14. minutu doveo Zvezdu u vođstvo, nakon akcije Maksimovića i Vukojevića bio je realizator sa par metara udaljenosti. Zvezda nastavlja dominaciju, ne manjka kreativnosti u njihovim akcijama, ali osim par šuteva Maksimovića sa poludistance nisu ozbiljnije ugrozili goste sve do 44. minuta kada je lopta posle udarca Petrovića sa 14 metara očešala prečku i završila u gol autu.

Rad je u nastavku izašao spremniji na nadigravanje, sa željom da popravi bled utisak iz prvog poluvremena. Domaći kažnjavaju otvoreniju igru gostiju u 58. minutu, na Petrovićev prizeman centaršut half Bubanja je postavio nogu i sa par metara loptu skrenuo u gol. U 62. minutu je već 3:0, posle nebeskog skoka Markočević sa desetak metara loptu glavom šalje pod prečku.

Rad smanjuje u 70. minutu, atraktivno makazicama šutira Maksimović sa petnaestak metara, a nogu na 2 metra od gol linije potura Bojović za nadu gostima. Međutim, taj gol kao da je razljutio domaće igrače pa u rasponu od 5 minuta postižu 3 pogotka. Strelci su redom bili, Golubović na asistenciju Ostojića u 74, Markočević na dodavanje Vukojevića u 76. i Maksimović posle odbitka od stative nakon udarca Vasilića u 79. minutu. Tačku na ovaj neravnopravan duel stavio je u poslednjim trenucima Milenović, poslavši loptu u rašlje sa desetak metara razdaljine, za konačnih 7:1.

Sledi tronedeljna puza zbog obaveza reprezentacije i učešća na turniru na Kipru u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, na kome uz našu i domaću selekciju učešće uzima i reprezentacija Gibraltara, dok su Rusi diskvalifikovani zbog poznate političke situacije.

CRVENA ZVEZDA - RAD 7:1 (1:0)

STADION:Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Milenković Miroslav. POM.SUDIJE: Jovčić Jovan i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Golubović 14. i 74, Bubanja 58, Markočević 62. i 76, Maksimović 79. i Milenović 90.min (C.Zvezda), Bojović 70.min (Rad). ŽUTI KARTONI: Živadinović, Ivić i Pavković Bugarski (Rad).

CRVENA ZVEZDA: Draškić, Ostojić, Đurić, Stojanović, Bubanja, Milošević, Vukojević (U.Tegeltija), Petrović (Vasilić), Ivanović (Markočević), Maksimović (D.Tegeltija), Golubović (Milenović).

RAD: Papić, Ivić (Maksimović), Vasilov (Radoičić), Pavković Bugarski, Petijević, Maica, Nenadović (Krstić), Živadinović, Kršljanin (Đorđević), Nikolić, Samardžija (Bojović).

GFK Jagodina 1 : 3 RFK Grafičar
Vojvodina 1 : 2 Kiker
Crvena zvezda 7 : 1 Rad
Mladost (L) 3 : 0 TSC
Teleoptik 1 : 3 Partizan
Napredak 2 : 4 OLE