Neuspela "generalka" Gradištanaca pred start vojvođanskog "severa"

U Vojvodini iz Bačkog Gradišta nešto ne štima! Minulih godina im je, pomalo i smetao, preglomazan igrački kadar, pa se teško radilo na treninzima, a sada im je "boljka" premali broj igrača i na treninzima i na utakmicama. U dva navrata su otkazali provere tokom aktuelnh priprema, jer sredom nisu mogli da sakupe 11 igrača. Da nevolja bude veća, gotovo identična situacija se dogodila u subotu, kada je igrana „generalka“ pred novu sezonu vojvođanskog "severa" protiv Bratstva 2015 iz Prigrevice.

Trener Svetozar Sovilj je imao na raspolaganju samo 12 igrača. Da nije bilo novajlije Nikole Božića iz Borca (Šajkaš), skrpio bi se samo startni sastav. Imajući to u vidu, subotnja utakmica nije mogla da ispuni zahteve „generalke“ ni za pobedničku ekipu iz Prigrevice, jer nisu imali adekvatnog rivala na terenu.

Minut ćutanja za Davora Saboa - foto: FK Vojvodina

Nesreća nikada ne ide sama. Na dan utakmice, samo tri sata ranije, na katoličkom groblju u selu sahranjen je član mlađih selekcija Vojvodine Davor Sabo, pa je utakmica počela minutom ćutanja. Dok je bilo snage, uz napomenu da je tropska vrućina bila veliki protivnik fudbala, Gradištanci su se koliko toliko držali u prvom poluvremenu, koje je završeno nerešeno 1:1. Gosti su u 12. minutu poveli golom Makara, a izjednačio je, posle solo prodora novajlije Božića, Rade Miladinov u 33. minutu.

Kako je počeo nastavak, gosti su u 48. minut golom iskusnog Švelja ponovo poveli, a odmicanjem igre fizička snaga je presudila. Gosti su imali sveže igrače, a domaći samo mladog i, zbog povrede, nedovoljno spremnog Tomića. Epilog je gol Vemića u 59. i Vukovića u 83. minutu za konačnih 1:4.

Vojvodina – Bratstvo 2015   1:4  (1:1)

Bačko Gradište. Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 100. Sudija: Atila Šipoš (Srbobran). Strelci: Miladinov u 33. minutu za Vojvodinu, a Makar  u 12, Šveljo u 48, Vemić u 59. i Vuković u 83. minutu za Bratstvo 2015.

Vojvodina: Vulin, Ilić, Prodanov, Rajačić, Miladinov, Tešanović, Savkov, Božić, Sakač, Svilar, Mihajlović. Igrao je još Tomić.

Bratstvo 2015: Ićitović, Rodić, Vemić, Balilović, Štrbac, Lazić, Vukadinović, Vlajić, Makar, Vuković, Šveljo. Igrali su još: Vilić, Perović, Vidaković, Dedić, Konjović, Stojaković i Janković.

Sloga 1 : 1 Radnički 1918
Preporod 2 : 1 Krila Krajine
Radnički 1905 2 : 1 OFK Mladost APA
Hercegovac 0 : 4 Mladost (BP)
Mladost (T) 3 : 2 Bačka 1901
Obilić 1 : 3 Vojvodina