Bod otplovio Dunavom za Novi Sad

Novajlija iz Novog Sada je krenuo odvažno i bez respekta na ˝Krovu˝. Otvorena igra ih umalo nije koštala primljenog gola, jer su prvu idealnu priliku stvorili domaći igrači u 10. minutu. Najpre Damjanović, a potom i Ivezić ne uspevaju da nađu lopti put do mreže sa svega nekoliko metara udaljenosti. Samo 4 minuta kasnije Đurišić je iz slobodnjaka idealno pronašao Damjanovića, a ovaj glavom sa svega 3-4 metra loptu poslao tik kraj stative.

Kao da su se ispucali, domaći sledeću šansu prave tek u 36. minutu. Posle lepe akcije Pantovića i Burmaza, ovaj potonji šutira neprecizno sa ivice kaznenog prostora. Prvu iole izgledniju šansu za gol gosti imaju minut kasnije, Radulović hvata poluvolej sa 17 metara, lopta je otišla 30-40 centimetara pored leve stative. Velika sparina je uticala da tempo igre opadne kako se bližio kraj poluvremena, tako da se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Odlučnije u nastavku meča ulaze domaći, ređaju se akcije, a posle jedne takve Burmaz u 51. minutu izlazi sam pred golmana gostiju, koji iz ove situacije izlazi kao pobednik. Tri minuta kasnije, posle udarca iz ugla koji je izveo Ćirković, Burmaz sa peterca glavom loptu šalje koji centimetar iznad prečke i tako propušta još jednu priliku da svoj tim dovede u vođstvo.

Posle te dve propuštene prilike centarfora domaćih, tek u 72. minutu je pripretio Hajdin iz slobodnjaka sa 24 metra, ali je bio zamalo neprecizan. Pokušao je izmenama trener domaćih Jandrić da pokrene ekipu, ali to nije dalo rezultata, pa je u Novi Sad otišao veliki bod.
Reč dve i o glavnom sudiji koji je, iako novajlija na listi, utakmicu odsudio bez greške, sve odluke je donosio pravovremeno i ispravno i zaslužio da se o branši koja je ranije imala dosta eksplicitnih momenata, ovaj put piše samo u superlativu. Narednog vikenda Voždovac će biti gost Spartaka u Subotici, dok Mladost GAT na ˝Karađorđu˝ dočekuje Čukarički.

VOŽDOVAC - MLADOST GAT 0:0

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Đorđević Nikola. POM.SUDIJE: Petrović Nemanja i Pavlović Slobodan. ŽUTI KARTONI: Đurišić i Sentoku (Voždovac), Mijić, Ilić, Milovanović, Mandić i Dimitrov (Mladost GAT).
VOŽDOVAC: Krunić, Damjanović, Milović, Sentoku (Milosavljević), Mijailović, Pantović, Đurišić (Novaković), Ćirković, Ivezić (Ajdinović), Hajdin, Burmaz (Trifunović).
MLADOST GAT: Milojević, Ilić, Jočić, Kovačević, Maričić (Katanić), Popović (Milovanović), Dimitrov (Sekulić), Mijić (Mandić), Mirosavljev, Radulović (Babić), Maksimović.

Kolubara 1 : 0 Radnički (N)
Mladost (L) 1 : 2 Crvena zvezda
Radnik 0 : 0 Radnički 1923
Vojvodina 0 : 0 Spartak ŽK
Voždovac 0 : 0 Mladost GAT
Čukarički 1 : 0 Napredak