Sjajne partije košarkašica i košarkaša

Veličanstven vikend u Lajkovcu. Pobeda košarkašica i košarkaša. Sjajan ambijent na tribinama i povratak lajkovčana košarci. 3.kolo (28.10.2012) DRUGE MUŠKE REGIONALNE LIGE ZAPAD 1 Sala Srednje Škole Gledalaca: 140 Sudije: Marković ČA, Živković ČA 102:92 (20:26; 22:24; 22:26; 38:16). Igrač utakmice: Stojaković (Železničar) Železničar Lajkovac Gavrilović (1p), Jovčić (13p), Radovanović (8p), Milijanović (20p), Milovanović, Tanasković (15p), Lazić (10p), Radovančević kap., Adamović, Živković ,Stojaković (35p) , Radović Trener: Mirosavić Ivanjica Ivanjica Grdović (23p), Jelić, Košanin, Mićić, Peruničić, Matejić, Stamenić (6p), Tošić (14p), Milenković (18p), Jovanović, Radulović (3poena), Ivković kap. (28) Trener: Glintić Posle poraza u prva dva kola, na drugoligaškom zapadu, košarkaši Železničara su ostvarili fenomenalnu pobedu pred fanatičnim navijačima. Domaći tim je bio bolji od ekipe Ivanjice rezultatom 102:92 (20:26; 22:24; 22:26; 38:16). Dve utakmice, dva poraza, niko nije očekivao pobedu protiv favorizovane mlade ekipe iz Ivanjice. Tri četvrtine domaćin je „jurio“ rezultatski priključak, i uspevao da stigne do osam poena zaostatka. Početak četvrte četvrtine na semaforu dvanaest poena razlike za goste. Navijači su se već bili pomirili sa porazom. Dve greške sudija, nezadovoljstvo na tribinama, inat kod igrača domaćih i sjajna rola Stojakovića sa 35p, Milijanovića sa 20p i ulazak u igru i siguran šut , večeras odličnog Lazića sa 10 poena, doprineli su da se domaćin vrati u igru i povede na pet minuta pre kraja. Do završetka utakmice igrači Železničara, uz podršku sa tribina, uspeli su da zadrže prednost i na kraju trijumfuju. Treba napomenuti i da je kod gostiju najraspoloženiji za igru bio kapiten Ivković i uz njega mladi Grdović. U narednom kolu Železničar gostuje u Mionici. 2.kolo (28.10.2012) DRUGE ŽENSKE LIGE Sala Srednje Škole Gledalaca: 100 Sudije: Šteković BG, Bogojević BG 95:50 (26:08; 20:1; 25:13; 24:18). Igrač utakmice: Mitrović (Železničar) Železničar Lajkovac Šćekić (10p), Rašić (8p), Rađenović (6p), Antić (1p), Milovanović, Nikolić, Gostić (11p), Živojinović (1p), Ranković (6p), Milkić (14p), Mitrović kap. (32p), Kolarević (6p) Treneri: Milovanović i Pejčić Loznica Loznica Ninić (2p), Jakovljević (20p), Stanišić (6p), Lukić, Đurđević, Milošević kap. (11p), Maksimović (4p),Petrović, Krstić (4p), Pavlović, Kuzmanović, Sekulić (3p) Treneri: Despić i Vasić Iznenađujuće laka utakmica za lajkovačke dame. Domaća ekipa Železničara je dobila gošće iz Loznice rezultatom 95:50 (26:08; 20:1; 25:13; 24:18). Mlada ekipa Loznice nije imala nikakve šanse protiv iskusne i raspoložene ekipe domaćina. Trener domaćih je imao priliku da u igru uvede sve igračice i da vidi na koga može da se osloni u nastavku prvenstva. Teško je bilo šta reći kada je na kraju rezultat 45 razlike. Kod domaćina treba napomenuti da su sve igračice dale učešće u ovoj sjajnoj pobedi i posebno istaći odličnu igru kapitena domaćih Mitrovićeve sa 32 poena, iskusne Milkić sa 14 poena dok kod gošći su se istakle Jakovljević sa 20p i Milošević sa 11 poena. U narednom kolu ekipa Železničara gostuje u Arilju.