02.04.2022 facebook.com/fkbackasubotica

Nerešeno kraj Somborske kapije

Hladno i kišovito vreme pretilo je da upropasti utakmcu na stadionu "kraj Somborske kapije". Ipak, da to ne bude tako svojski su se potrudili domaći fudbaleri. Od prvog sudijinog zvižduka, krenuli su silovito. Već u drugom minutu, Vojnić propušta polupriliku, da bi pet minuta kasnije Đurović bio oboren u kaznenom prostoru gostiju, nakon čega je sudija Bečanović opravdano pokazao na belu tačku. Snažan šut Glišovića zaustavili su golman Krndija i stativa. Već u trinaestom minutu zatresla se mreža gostiju. Odlična kombinacija iskusnih Rajkovače i Anđića, rezultirala je promenom rezultata.

Nakon vođstva, bez razloga popušta pritisak domaćih. Krila Krajine nisu se uspaničila i iz minuta u minut uspevali su da steknu terensku inicijativu. Nagrada je stigla u 37’, kada je Ivković, posle lepe akcije, zatresao mrežu Stančića. To je ujedno bio i rezultat poluvremena.

Prvih dvadeset minuta nastavka, ponovo je pripalo domaćim fudbalerima, mada su goti prvi pripretili u 50’ kada se istakao golman domaćih Stančić. Bačka je držala terensku inicijativu, često pretila preko brzonogih Vojnića i Mezeija, a do prave prilike čekao se 53’ kada je mladi Malenčić pogodio stativu. U finišu utakmice, u 83. Minutu dve šanse za domaće. Prvo je Vojnić odličnonprošao po desnoj strani, oštro centrirao, ali dva igrača "Crvenih Đvola" nisu stigla da smeste loptu u mrežu. U nastavku akcije, ponovo idealna prilika za promenu rezultata, ali udarac Đurovića glavom završava iznad prečke. Nakon 90’ odličnog fudbala u Subotici, rezultat od 1:1 čini se da je i pravedan, mada Bačka može više da žali za pobedom.

BAČKA 1901 – KRILA KRAJINE 1:1(1:1)

Stadion: "Kraj somborske kapije"; Strelci: Anđić 13’ 1:0, Ivković 37’ 1:1; Delegat: Srđan Vidaković (Apatin); Gl. sudija: Dalibor Bečanović (Bečej), pomoćni: Atila Šipoš (Bečej) i Veselin Erdeljan B.Gradište; žk: Đekić (Krila Krajine).

Bačka: Stančić, Kujundžić, Bjedov, Kiš, Mezei, Đurović, Malenčić(od 64’ Nenadović), Andjić( od 76’ Simić), Rajkovača, Vojnić, Glišović. Trener: Zoran Milidrag.

Krila Krajine: Krndija, Vignjević, Stupar, Balinović, Medan, Abadžić( od 63’ Stanić), Bukvić(od 90’ Budisavljević), Aćić, Ivković, Vijanović, Đekić( od 63’ Kljajić). Trener: Obren Čučković.

Senta 2 : 2 Tavankut
Bačka (P) 0 : 1 OFK Mladost APA
Mladost (T) 1 : 0 Vojvodina (BG)
Mladost (BP) 1 : 2 Stanišić
Bačka 1901 1 : 1 Krila Krajine
ČSK Pivara 2 : 1 Bajša