24.02.2022 V. Jankov

Tisa duboka za Nišlije

Šut Bečejca Borisa Bodonjija - foto: V. Jankov

Nišlije su, posle početnog ispitivanja, povele golom Nedeljkovića u devetom minutu, potom je istom igraču Vadaski odbranio „zicer“, onda je Ramadani uzdrmao prečku, a Nikolić se izvanredno snašao iz ne, baš, povoljne situacije i lobom duplirao vođstvo u 12. minutu. Još jedanput se Vadaski istakao odbranivši šut usamljenog Nikolića. Na drugoj strani je briljirao Pavlović, koji je, do kraja, 19 puta spasao svoju mrežu, ali u samom finišu prvog poluvremena je dva puta kapitulirao. Prvi put posle odlično izvedenog kaznenog udarca za 10 metara Živkucina u 18, a drugi put minut kasnije, kada je Živić materijalizovao odlično proigravanje Bodonjija,pase na odmor otišlo rezultatom 2:2

U nastavku su se razigrali puleni trenera Igora Šoša. Živkucin je nastavio seriju golova u 24. minutu, posle dodavanja Stanića, a minut kasnije je Stanić izvrsnim lobom doneo svojoj ekipiprednost od dva gola. Najlepši potez na utakmici desio se u 33. minutu. Golub je na sredini terena u duelu oduzeo loptu i krenuo u kontru, a kada mu je „storuki“ Pavlović krenuo u susret odložio je loptu do Novakovića, koji sve materijalizuje. Minut kasnije novi kazneni udarac sa 10 metara i treći gol na utakmici Marka Živkucina. Pokušale su Nišlije da sa igračem – golmanom prekinu duži golgeterski post, ali nije im uspelo, čak, ni iz penala sa šest metara, kada je šut kapitena Stankovića rezervni čuvar mreže Bečejaca Jorgić odbranio. Zahvaljujući tom riziku, u finišu su primili još dva gola, jer su prvo Stanić, a potom i Stanković presekli napade pred svojim golom i poslali loptu u nebranjenu mrežu na suprotnoj strani igrališta za konačnih 8:2.

Bečej 2003 - Kalča  8:2  (3:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 50. Sudije: Vladimir Tošić (Novi Sad) 8, Predrag Vulić (Kula) 8. Strelci: 0:1 Nedeljković u 9, 0:2 Nikolić u 12, 1:2 Živkucin u 18 (10 m), 2:2 Živić u 19, 3:2 Živkucin u 24, 4:2 Stanić u 25, 5:2 Novaković u 33, 6:2 Živkucin u 34 (10 m), 7:2 Stanić u 39, 8:2 Stanković u 40. Žuti kartoni: Stanić (Bečej 2003), Stanković, Ramadani, Inijetović (Kalča). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 8 (4+4), Kalča 12 (6+6). Igrač utakmice: Marko Živkucin (Bečej 2003)

Bečej 2003: VADASKI (12 odbrana) 7,5, NOVAKOVIĆ 7,5, KORAĆ 7, BODONJI 7,5, GOLUB 7,5, Jorgić (3 odbrane – penal) 7, Pelengić -, Živkucin 8,5. Mandić 7, Živić 7,5, Stanković 7, Mitić 7, Stanić 7,5.

Kalča: PAVLOVIĆ (19 odbrana) 8, TROJANOVIĆ 6, STANKOVIĆ 5,5, NEDELJKOVIĆ 6,5, NIKOLIĆ 6,5, Obradović 6, Denić 6, Ramadani 6, Ristić 6, Inijetović 6.