Timok ponovo nakon bolje igre ostao pez bodova na Kraljevici

I danas su igrači zaječarskog Timoka 1919 nakon bolje igre i većeg poseda lopte u nogama ostali bez bodova na Kraljevici. Gosti iz Pančeva su iz jedine prave šanse u 13. minutu postigli gol za vođstvo od 0:1 što je na kraju bio i konačan rezultat ovog poslednjeg meča u jesenjem delu prvenstva Prve lige Srbije. Korner je sa desne strane izveo Aleksandar Đorđević, lopta je pala u peterac a najspretniji je bio Lazar Marković koji je iskoristio neopreznost odbrane i zatresao mrežu golmana Timoka Aleksandra Jovanovića. Do kraja prvog dela igralo se između dva šesnaesterca bez izglednijih prilika za gol.

U drugom poluvremenu, šef stručnog štaba zaječaraca Srđan Stojčevski, pokušao je izmenama da osveži svoj tim ali je je domaćinu nedostajala završnica. Igor Pantić je u 51. minutu mogao da promeni tok meča ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavila prečka. U 63. minutu je jedan igrač Železničara oborio Uroša Nikolića u šesnaesterac ali sudija Ivan Nikitović iz Čačka ovo nije okarakterisao kao najstrožu kaznu što je izazvalo veliko nezadovoljstvo malobrojne publike na Gradskom stadionu u Zaječaru. Timok je do kraja utakmice napadao dok su gosti iz Pančeva mudro čuvali stečenu prednost sa starta utakmice.

Sledi zimska pauza i prelazni rok a zaječarcima su preko potrebna nekoliko pojačanja kako bi zadržali prvoligaški status. Prolećni deo prvenstva počinje 26. februara a Timok gostuje Kabelu u Novom Sadu.

TIMOK 1919 - ŽELEZNIČAR 0:1 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 200. Sudija Ivan Nikitović (Čačak), pomoćnici Uroš Radovanović (Gruža) i Ilija Novaković (Guča). Strelac: Lazar Marković u 13. minutu (Železničar). Žuti kartoni: Miroljub Kostić (Železničar), Igor Pantić, Nenad Kačar, Aleksandar Mitrović (Timok 1919).

TIMOK 1919: A. Jovanović, Pantić (Knežević), I. Jovanović, Rudić (Mitrović), Stajković (Radonjić), Kačar (Blagojević), Božović, Davidović, Milenković, Kingsley, U. Nikolić
ŽELEZNIČAR: Knežević, Kostić, Konatar, Plavšić, Đorđević, Radojičić, Jovanović, Milošev (Petrović), Marković, Stanimirović, Loue (Sikimić)