Revanš Nišlijama sa kamatom

Detalj sa utakmice Kiker-Radnički

Na zatvaranju fudbalske godine, kadeti Kikera su ugostili niški Radnički. I pored činjenice da su igrali oslabljeni, domkaći su fantastično počeli, u 9. sekundi je Kurtanović postigao gol posle greške štopera gostiju. Odmah zatim je napadač „kikersa“ imao novu priliku, ali je lopta otišla pored gola. Radnički je retko prelazaio na polovinu domaćih, ali su posle dobre akcije u 7. minutu poveli golom Jovanovića koji je glavom smestio loptu u mrežu nemoćnog Debeljakovića. Posle toga su domaći pokušavali sve da dođu do jovog vođstva, ali su igrali nepovezano, sa mnogo grešaka. Gosti su imali još jednu priliku, ali je odličan šut D. Milosavljevića odbranio spretni Debeljaković. Odličnu šansu u završnici prvog poluvremena imao je Klašnja, ali je odbranio vratar gostiju Zarić.

U nastavku Kiker je dodao gas i vrlo brzo se rezultatski sve promenilo. U 57. minutu Kurtanović je pobegao odbrani gostiju, oborio ga je Milijić i zaslužio crveni karton. Posle tog slobodnog udarca Bažalac je ugurao loptu u mrežu, a isti igrač je u 69. minutu ponovo nadmudrio Zarića za vođstvo od 3-1. Konačan rezultat postavio je Klašnja u 71. minutu i potvrdio odličnu sezonu mladog kraljevačkog sastava.

KIKER – RADNIČKI (N) 4 - 1 (1-1)

Stadion: kod Ložionice Gledalaca: 100 Sudija: Bojan Bošković (Čačak) 7 Strelci: Kurtanović u 1., Bažalac u 58. i 69. i Klašnja u 71. minutu za Kiker, Jovanović u 7. minutu za Radnički Žuti kartoni: Jovanović (Radnički) Crveni karton: Milijić (Radnički) u 57. minutu. Igrač utakmice: Mihajlo Dragićević (Kiker) 8.

KIKER: Debeljaković 7, Marković 7 (Terzić -), Blagojević 7 (Ilić -), Tanasijević 7,5, Dragićević 8, Klašnja 7,5, Bukumira 7,5, Filipović 7, Bažalac 8 (Nedović -), Kurtanović 8, Živković 7 (Dugalić 7).

RADNIČKI: Zarić 6, Milijić 5,5, Lazović 6, Ristić 6 (Janković -), Živković 6, Nikolić 6, Mitrović 6 (Nikolić -), K. Milosavljević 6, Đukanović 6 (Džejms -), Jovanović 6 (Jovanović 6), D. Milosavljević 6 (Stojanović 6).

Čukarički 1 : 0 Napredak
Crvena zvezda 2 : 0 Ada
RFK Grafičar 2 : 1 Zemun
Mladost (L) 3 : 2 Rad
Kiker 4 : 1 Radnički (N)
Spartak ŽK 0 : 3 Teleoptik