Mladost GAT minimalnim rezultatom pobedila Timok 1919

Zaječarski prvoligaš Timok 1919 ni danas, na svom terenu protiv novosadske ekipe Mladost GAT, nije uspeo da prekine negativan niz od 12 kola bez pobede. Zaječarci su od 17. septembra do danas samo dva puta igrali nerešeno, protiv beogradskog Rada i OFK Bačke na svom terenu dok su deset utakmica izgubili, i posle 19 odigranih kola nalaze se na predposlednjem mestu na tabeli sa samo 12 osvojenih bodova. Od starta prvenstva sadašnji čelnici, najstarijeg kluba u Timočkoj krajni, su angažovali čak tri trenera ali očigledno je da treba na proleće angažovati nekoliko kvalitetnijih igrača na svim pozicijama.

Nakon početnog ispitivanja snaga na terenu prvu pravu priliku na današnjem meču imali su gosti u 27. minutu koju su iskoristili za vođstvo od 0:1. Iz jedne kontre po desnoj strani na ubačenu loptu Marko Čubrilo je petom dodao Milanu Vidakovu koji je lako savladao golmana Aleksandra Jovanovića. Do odlaska na odmor Timok je imao šansu da izjednači ali u 33. minutu ali se Miloš Rošević i Ivan Dragićević nisu najbolje snašli u šesnaestercu novosađana.

Drugo poluvreme podjednako nezanimljivo kao i prvo. Vredno je pomenuti dva udarca na gol sa obe strane. U 58. minutu je Ivan Božović sličajno igrao rukom na 20-tak metara od svog gola a Zoran Švonja je iz slobodnog udarca pogodio stativu. U 88. minutu slična situacija na drugoj strani. Rezervista Aleksandar Dimitrić je igrao rukom na nekih 18 metara iskosa sa desne strane ali je šut Stefana Kneževića završio preko prečke.

Igrači novosadske Mladosti su bez mnogo muke uspeli da sačuvaju minimalnu prednost iz prvog poluvremena i učvrste drugu poziciju na tabeli Prve lige Srbije dok su zaječarci pognutih glava napistili Gradski stadion na Kraljevici. Narednog vikenda Timok gostuje u Dobanovcima a Mladost GAT dočekuje IMT.

TIMOK 1919 – MLADOST GAT 0:1 (0:1)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 300. Sudija Pavle Ilić (Kragujevac), pomoćnici Milan Pešović (Kraljevo) i Ilija Novaković (Guča). Strelac Milan Vidakov u 27. minutu za Mladost GAT. Žuti kartoni: Ivan Božović, Marko Milenković, Miloš Rošević, Ivica Jovanović (Timok 1919), Zoran Švonja i Marko Čubrilo (Mladost GAT)

TIMOK 1919: A. Jovanović, Knežević, Pantić (I. Jovanović), Dragićević (Maduba), Božović, Davidović, Blagojević (Golubović), Milenković, Kingsley (U. Nikolić), Rošević, Mitrović
MLADOST GAT: Mirković, Milovanović, Karić (Gojković), Švonja, Čubrilo (Jelić), Popović (Dimitrić), Sousa Santos, Vidakov, Ožegović, Mijić, Ilić