Radnički sa igračem manje odoleo na Novom Beogradu

Na današnjoj utakmici za domaću ekipu je debitovao Miloš Luković, velika nada IMT-a, koji je pre dva dana napunio 16. rođendan. Na drugoj strani gosti iz Sremske Mitrovice su krenuli u meč sa izmenjenjim sastavom, nekoliko standardnih igrača je bilo na klupi.Drugo uzastopno domaćinstvo Novobeograđani su započeli nekako bojažljivo, igrači Radničkog imaju više loptu u nogama. Igraju dobro sve dok ne dođu na 30 metara od gola IMT-a gde im se akcije prekidaju.

Domaći su se posle početnih petnaestak minuta oslobodili pritiska, prevazišli početnu tremu, ali ni njihovi ataci nisu bili opasni po protivnički gol. Jedini zanimljiv momenat koji se desio u prvom poluvremenu je isključenje gostujućeg igrača Cvijića, zbog drugog žutog kartona u 44. minutu.

Domaći, igrača više na terenu, umalo nisu iskoristili već u prvom minutu nastavka. Lučić je pomalo sebično šutirao sa 12 metara iskosa, mada je imao boljih rešenja. Gosti preko Petrovića u 51. minutu uzvraćaju, njegov šut sa 16 metara je završio u naručju Trajkovića. U prvih 5-6 minuta nastavka viđeno je više uzbuđenja nego za čitavo prvo poluvreme.

Zatišje je potrajalo do 69. minuta, kada je Stefanović lepo uposlio Novakovića, a ovaj sa 13-14 metara loptu poslao zamalo pokraj gola gostiju. Hrabri Mitrovčani u 73. minutu stižu do vođstva. Prvo je Mustafa bio najviši u skoku, njegov šut je kratko odbio golman domaćih, natrčao je Petrović i zakucao loptu pod prečku. IMT se vraća u igru posle samo dva minuta, rezantnim šutem sa ivice kaznenog prostora Glišić je pogodio rašlje nemoćnog Bursaća.

Mnogo bolji fudbal gledamo u nastavku, za razliku od prvog. Petrović je mogao da se proslavi u 83. minutu i donese pobedu gostima, ali je oklevao i previše zalamao protivničke igrače, a potom iz nepovoljne pozicije loptu poslao kraj gola. Brzo se igra, odmah u nastavku sjajnu šansu za domaće propušta debitant Luković prebacivši gol sa peterca.

Na kraju gosti nose veliki bod kući, obzirom da su čitavo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje. IMT će u narednom kolu biti na velikom ispitu u Novom Sadu gde gostuje ekipi Mladost GAT, a na ništa manjim mukama neće biti ni Radnički, jer dočekuju vodeću Inđiju.

IMT - RADNIČKI (SM) 1:1 (0:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Jeknić Stefan. POM.SUDIJE: Tomović Bojan i Tošić Miloš. STRELCI: Glišić 75.min (IMT), Petrović 73.min (Radnički SM). ŽUTI KARTONI: Zorić, Džinović, Luković i Damjanović (IMT), Cvijić, Bursać i Mustafa (Radnički SM). CRVENI KARTON: Cvijić 44.min (Radnički SM).

IMT: Trajković, Zorić (Novaković), Glišić, Stefanović, Lučić, Luković, Đuričin, Damjanović, Stamenić, Savić, Džinović.

RADNIČKI (SM): Bursać, Josimov, Cvijić, Janković (Stevanović), Dimitrić (Gajić), Vidić, Rakić, Križan (Rajković), Petrović (Spajić), Matković, Pejović (Mustafa).