Ovako više ne može!

"Beli", to je nadimak sekretara Pčinje iz Trgovišta, koji mi je protokol poslao na početku utakmice. Kada sam video sastav tima Radničkog bilo mi je sve jasno! Bio sam zgranut!

U ekipi iz Pirota nema Ristova, Petrova, Sekulića, Apostolovića. Ova skupina ljudi, koju ne mogu da nazovem Radnički, otputovala je bez rezervnog golmana  Ivanovića. Mali "Džiki" Đorđe Mitov, možda i najmladji igrač u Ligi, ponovo je starter na desnom beku. Igra i Lazar Batočanin koji je do sada sedeo na klupi, debituje. Na klupi za rezervne igrače je prvi put kadet Strahinja Sokolov, još dva mlada, bonus igrača Veljko Živković i Nikola Milanović i rezervni centarfor Marko Petrović.

U protokolu piše Bratislav Savić, on nije više u Radničkom (valjda). Pomoćni trener bio je Marko Mančić. Izgleda da više nije da je Marko otišao sam. Ne vidim u protkolu ni lekara i fizioterapeuta. Da tamo je administrativac, on je nepromenjiv.

I šta sada!?

Ostaje da strepimo. Videli ste gore, domaći su poveli već u 25. minutu. Čemu da se nadamo!?

Radnički igra u Trgovištu, protiv Pčinje. Prvi put u životu. Iskreno počinjem da "žalim", shvatite me u najkorektnijem smislu i Marka Vidojevića i kapitena Tolića, Dojkića, ali i sve ove hrabre momke koji su krenuli na dalek i neizvestan put. Do kraja prvog dela prvenstva još jedna utakmica.

Da se ja pitam, srećom ne, ako je u Trgovištu, Bratislav Ćirić, predsednik kluba bi pod hitno, mejlom, sms porukom, na mesindžer, preko goluba pismonoše, bilo kako, trebalo da podnese ostavku. Da li je i koliko kriv, neka neko, ako ima ko, proceni!

Drugo poluvreme!

Prema rečima sekretara Kluba u drugom poluvremenu domaći su se ispromašivali. Sav presrećan u euforiji, posle drugog pogotka domaćih. "Beli" je rekao da se Radnički predstavio u lošem svetlu i da je među slabijim timovima koji su ove jeseni gostovali u Trgovištu. U ekipi Pčinje igra veliki broj bivših fudbalera Radnika iz Surdulice, Dinama iz Vranja i GFK Dubočice. U 93. minutu probudio se ovaj "osakaćeni" Radnički. Neca Mančić je postigao počasni pogodak!

Srpska liga Istok: Pčinja -  Radnički Pirot 2:1 (1:0)

Strelci: 25. minut Zlatko Anđelković 1:0, 75. minut Jugoslav Mitrović 2:0, 93. minut Nemanja Mančić 2:1. Sudije: Dušan Miladinović, Nikola Mitić, Nikola Đorđević.

Meševo 1 : 2 Radnički (S)
Trayal 1 : 0 Hajduk Veljko
Pčinja 2 : 1 Radnički (P)
Budućnost (P) 3 : 0 Sloga (L)
GFK Dubočica 6 : 1 Vlasina
GFK Jagodina 0 : 0 Jedinstvo (P)
Rembas 2 : 2 Timočanin