Žarkovo rutinski do nova tri boda

Poslednjeplasirani tim na tabeli, nije došao sa belom zastavom u Makišku šumu. Mladi igrači Kabela od samog starta su nametnuli agresivnu igru na sredini terena. Presingom su onemogućavali igrače domaćeg tima da organizuju napade i prekidali ih u samom začetku. Žarkovo do prve prilike stiže iz prekida u 11. minutu. Manić je izveo skraćeni korner, Obrenović sa 7 metara šutira iz prve, ali se ispred same gol linije našao Novaković i loptu izbacio u polje.

Kako je utakmica odmicala gosti se sve više povlače na svojih 30 metara i igraju, tako reći, bunker. Gojkov je lucidnim potezom u 28. minutu uposlio Strahinju Jovanovića, ali ovaj sa peterca loptu šalje pored stative gostujućeg gola. Već u sledećem napadu Zuvić je oboren u gostujućem šesnaestercu od strane Đarića i to je penal za domaće. Siguran sa bele tačke je Strahinja Jovanović i tako dovodi Žarkovčane u vođstvo.  Moglo je u 33. minutu biti 2:0, ali je ovog puta prečka spasla goste posle šuta Gojkova iz srca šesnaesterca. Pokušao je Gojkov i u 45. minutu udarcem sa ivice kaznenog prostora da ugrozi Elesina, ali je bio neprecizan, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću domaćih.

Igra u nastavku je izgubila na intezitetu, gosti apsolutno nemoćni da bilo šta naprave, a domaći igrači se čuvaju za sledeću utakmicu.
Rezervista Dostanić je svojim ulaskom uneo malo živosti u igru Žarkovčana, a u 61. minutu je uspeo i da se upiše u strelce. Potom, Zuvić u 67. minutu pravi dar mar u odbrani Novosađana, ali mu je završni udarac bio neprecizan. Gosti su jedini put ugrozili Jevrića u 79. minutu kada je Ivelja sa oko 12 metara uspeo da ga savlada, ali je Đurković na gol liniji zaustavio loptu i spasao svoj tim neprijatnosti. Do kraja meča još Dostanić u prvom minutu nadoknade pogađa stativu gola gostiju i to je ujedno bila poslednja dobra prilika. OFK Žarkovo je ovom pobedom zadržalo visoko treće mesto, dok su Novosađani prikovani za dno tabele.

Kuriozitet je da je utakmicu ispratilo jedva 30-ak gledalaca, po sunčanom, ali vetrovitom vremenu. Prvenstvo se nastavlja za vikend, kada će Žarkovo u derbiju kola gostovati u Klupcima ekipi Loznice, dok Kabel kod kuće igra protiv Mačve.

OFK ŽARKOVO - KABEL 2:0 (1:0)

STADION: OFK Žarkovo. GLEDALACA: 30. GL.SUDIJA: Nikitović Ivan. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Novaković Ilija. STRELCI: S.Jovanović 30. (k.u.) i Dostanić 61.min (OFK Žarkovo) ŽUTI KARTONI: I.Jovanović (OFK Žarkovo), Đarić i Radojičić (Kabel).
OFK ŽARKOVO: Jevrić, Nikolić (Stojanović), Manić (Kokir), S.Jovanović (Mićić), Zuvić (Čarapić), I.Jovanović, Radić, Đurković, Gojkov (Dostanić), Obrenović, Dukić.
KABEL: Elesin, Novaković, Lovre, Radmilović, Lučić (Belić), Ivelja (Jakovljević), Radojičić, Marić (Čeman), Mirić, Đarić (Pavlica), Antoniadis (Šljivančanin).