Radnički kompletan na Timočanin

Igrač utakmice: Ilija Stojanović FK Radnički Svilajnac foto: Nenad Nikolić

Napokon je Radnički osvojio bodove u Svilajncu. Ispostavilo se da se ekipa bolje prikazala u gostima što ohrabruje. Takođe ohrabruje činjenica da se u tim vraćaju igrači koju su bili povređeni, a bilo ih je čak šest u predhodnim utakmicama.

Rembas je odličnu utakmicu odigrao, sa jakim tempom i velikom željom za osvajanjem bododova na Bojači. Ipak nakon početne inicijative gostiju Radnički je pokazao zrelost i postigao gol sredinom prvog poluvremena a njemu je kumovao Marko Đorđević, ovogodišnje pojačanje crveno-crnih.

U drugo poluvreme ušlo se otovoreno ali je prvi do gola stigao Ilija Stojanović u 55. minutu i povećao prednost domaće ekipe na 2:0.

Fudbaleri Radničkog su tada pomislili da je utakmica gotova i usledilo je opuštanje, što je iskusna ekipa iz Resavice iskoristila i golovima Bogdana Jovanovića u 61. minutu i Jovana Jovanovića u 73. minutu uspela da dođe do izjednačenja.

Već u prvom napadu nakon primljenog gola, aktivnim pritiskom na odbranu gostiju Ilija Ika Stojanović "krade" loptu i iz okreta pogađa levi donji ugao Rembasa. Ovo će se ispostaviti i kao konačan rezultat u kome su obe ekipe prikazale odličan fudbal i bilo je zaista lepo gledati ovu fudbalsku predstavu iz ugla publike.

Igrač utakmice svakako je Ilija Stojanović sa dva gola, a i evo šta je rekao nakon završetka utakmice.

"Znali smo da nas očekuje jedna teška utakmica i da neće biti ni malo lako. Malo smo bili stegnuti na početku ali smo stvarali šanse i dali taj gol na vreme. U drugom poluvremenu isto gol na vreme za 2:0, i onda jedan pad cele ekipe gde primamo dva brza gola ali na sreću dajemo nakon toga treći gol i odnosimo tri boda. Sve čestitke protivniku i srećno u natavku prvenstva. Ova utakmica ostaje iza nas, a mi se okrećemo sledećem protivniku i gostovanju u Knjaževcu, protiv izuzetno jake ekipe Timočanina."