Dvostruki strelac Davidović doneo nova tri boda Timoku

Fudbaleri Timoka ostvarili su i treću pobedu na prvoligaškoj sceni (drugu pred svojom publikom). Pred malobrojnom publikom i idealnom vremenu za igru zaječarci su pokazali bolji fudbal od gostiju iz Novog Sada. Prvo poluvreme je bilo znatno zanimljivije od drugog. Već u 8. minutu Miloša Roševića je u kaznenom prostoru oborio jedan igrač Kabela a sudija Miroslav Miletić iz Gornjeg Milanovca se ni jednog trenutka nije dvoumio da pokaže na belu tačku. Loptu je uzeo najiskusniji i najstariji na terenu Ivica Jovanović ali je golman Vladan Elesin pročitao njegovu nameru i odbranio penal. Ova neiskorišćena šansa kao da je dala krila zaječarcima i u 16. minutu Ivan Božović je loptu iz auta bacio u peterac a najspetniji je bio Ivan Davidović koji glavom šalje loptu u mrežu za vođstvo od 1:0. Veoma mlada ekipa iz Novog Sada imala je šansu u 19. minutu ali odličan udarac glavom Pavla Šljivančanina golman Aleksandar Jovanović je krajnjim naporom izbacio u gol-aut. U 34. minutu solo prodor Davidovića i šut pored same leve stative. U 36. minutu Nenad Kačar je probio po levoj strani ali na njegov centaršut Ivica Jovanović je šutirao preko gola. Igrao se 38. minut kada je najbolji pojedinac na meču, desno krilo Timoka, Ivan Davidović ušao u šesnaesterac, promešao odbranu Kabela i postigao svoj drugi gol na meču. U poslednjim trenutcima prvog poluvremena Marko Milenković je sa ivice šesnaesterca pogodio prečku a Nenad Kačar je za malo zakasnio da loptu sprovede u mrežu.

U drugom poluvremenu oba trenera su iskoristili pravo na maksimalan broj izmena ali se uglavnom igralo na sredini terena bez izglednih šansi za gol. U 60. minutu je opravdano poništen gol Kabela zbog ofsajda a u 70. minutu šut Igora Pantića sa 20-tak metara golman Vladan Elesin je lako odbranio. Sudija Miroslav Miletić je pokazao pet žutih kartona domaćim igračim i dva gostima. Takođe je opomenut i šef Stručnog štaba Kabela Milan Belić.

Chukwuebuka Nnaji Kingsley i Ivan Davidović (dvostruki strelac)

Već u sredu Timok 1919 gostuje u Loznici a Kabel dočekuje IMT. Sve utakmice vanrednog 8. kola počinju u 16 sati.

TIMOK 1919 – KABEL 2:0 (2:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion na Kraljevici. Gledalaca: 300. Glavni sudija: Miroslav Miletić (Gornji Milanovac) pomoćnici Miloš Mitić (Svrljig) i Srđan Milićević (Kuršumlija). Strelci: Ivan Davidović u 15. i 37. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Nenad Kačar, Ivan Božović, Marko Milenković, Aleksandar Mitrović, Uroš Nikolić (Timok 1919), Aleksa Radmilović i Pavle Šljivančanin (Kabel).

TIMOK 1919: A. Jovanović, Knežević, Pantić (U. Nikolić), I. Jovanović (Nnaji Kingsley), Rudić, Kačar (O. Nikolić), Božović, Davidović (Golubović), Milenković, Rošević (Dragićević), Mitrović
KABEL: Elesin, Kljajić, Radmilović (Radojičić), Martinkevič, Jakovljević (Lovre), Šljiančanin (Jovanović), Kerkez (Ružić), Pirgić (Lučić), Pavlica, Ivelja, Mirić

OFK Žarkovo 1 : 0 Radnički (SM)
Mačva 2 : 1 Inđija
RFK Grafičar 1 : 2 Javor Matis
OFK Bačka 0 : 1 Rad
Zlatibor 0 : 0 Loznica
Timok 1919 2 : 0 Kabel