12.06.2021 Saša Matović

Kraljevčani slavili u baražu dve Sloge

FK Sloga - Kraljevo (foto: Saša Matović)

Kadeti kraljevačke Sloge postali su novi članovi Prve kadetske lige FS RZS nakon što su u baražu za prvaka Druge lige savladali imenjaka iz Bajine Bašte posle boljeg izvođenja penala. U regularnom delu revanš meč je završen identičnim rezultatom 3:1 kao u prvom meču u gradu na Drini.

Kraljevčani su od starta krenuli silovito i već u 13. munutu došli u vođstvo golom kapitena Rađenovića posle izuzetne asistencije Vučićevića. Golom Matije Jovanovića iz slobodnog udarca u 34. minitu domaći su stekli željeni rezultat koji ih vodi do cilja. Gosti su se trgli pred kraj poluvremena i golom Milosavljevića ponovo vratili dramu na teren.

Drugo poluvreme proteklo je u totalnoj ofanzivi Kraljevčana, ali bez konkretne završnice uz nekoliko propuštenih prilika. Tako je bilo sve do 90. minuta kada je najbolji igrač meča Vukašin Vučićević šutirao sa dvadesetak metara i pogodio za veliku radost i penale.

U penal ruletu igrači Sloge iz Kraljeva bili su sva četiri puta sigurni, dok je dva udarca gostiju odbranio golman Veljko Jerotijević i doneo zlatnu pobedu svojoj ekipi.

Sloga (KV) - Sloga (BB) 3:1 - penalima 4:2

Gradski stadion Kraljevo. Gledalaca: -. Glavni sudija: Srđan Dimitrijević (Kragujevac) 8. Pomoćnici: Živković, Radovanović. Žuti kartoni: Pantović (Sloga KV), Ilić (Sloga BB). Crveni karton: Ilić (Sloga BB). Strelci: Rađenović 13.minut, Jovanović 34. minut, Vučićević 90.minut (Sloga KV) - Milosavljević 45. minut (Sloga BB). Strelci sa penala: Lazović, Nikolić, Vučićević, Radičević (Sloga KV) - Milosavljević, Panić (Sloga BB).Igrač utakmice: Vukašin Vučićević 8.

Sloga (KV):  Jerotijević 7.5,  Obradović 7 (Lazović - od 77.-), Kaličanin 7, Pantović 7.5, Rađenović 7, Cvetković 7.5 (od 71.Belaćević 7), Vučićević 8, Jovanović 7, Đorđević 7 (od 63. Radičević 7), Nikolić 7, Mirković 7.

Sloga (BB): Marčeta 6 (od 46.Pavlović 7), Savić 6.5, Marinković 6.5, Jeličić 6.5, Janković 6 (od 82. Tanasijević -), Panić 6.5, Ilić 7, Milosavljević 7, Živanović 6.5, Stanojčić 6, Ivanović 6.5.

Tutin 0 : 4 Jošanica
Bane 1931 : Novi Pazar
Mladi radnik 1925 : Kiker
Sloga 5 : 4 Trepča