Timok 1919 prvak Srpske lige Istok

Nakon 37 utakmica, uz mnogo uspona i padova u igri, zaječarski Timok 1919 je danas ostvario 26 pobedu i osvojio 83 boda što se ispostavilo da je dovoljno za osvajanje šampionske titule u Srpskoj ligi Istok. Današnji protivnik Dunav iz Prahova poražen je na Gradskom stadionu na Kraljevici minimalnim rezultatom 1:0. “Belim labudovima” prvo mesto na tabeli, jedno kolo pre kraja prvensva, omogućili su i igrači Budućnosti iz Popovca koji su izgubili u Paraćinu od Jedinstva takođe rezultatom 1:0. Naredne nedelje u poslednjem kolu zaječarci putuju u Vlasotince na meč protiv Vlasine ali taj meč bezobzira na ishod neće mnogo promeniti vrh tabele s obzirom da Timok ima četiri boda više od “popovčana”.

Timok je danas imao više od igre protiv komšija iz Prahova koji će se naredne sezone preseliti u niži rang takmičenja. Od starta su zaječaci krenuli ofanzivno i već u 8. minutu snažan udarac sa 20-tak metara borbenog Ognjena Nikolića završio malo je malo iznad prečke. U 32. minutu Ivan Davidović je šutirao iskosa sa desne strane, ali lopta je pored suprotne stative završila u gol aut. Na centaršut Pantića najviši u skoku bio je Aleksandar Trifunov i odlično šutirao glavom ali i ovaj udarac je završio tik iznad prečke. Odbrana Timoka je perfektno odradila svoj posao tako da gosti iz Prahova praktično nisu imali ni jednu šansu kako bi ugrozili golmana Aleksandra Jovanovića.

U drugom poluvremenu još veći pritisak domaćina doneo je i nova uzbuđenja. U 50. minutu Ivan Dragićević je glavom pokušao da lobuje mladog golmana Filipa Hromiša ali opet za malo iznad prečke. Igrao se 60. minut kada je krilni napadač Ivan Davidović probio po levoj strani i kao na tacni dodao loptu centarforu i najboljem strelcu Timoka Ivanu Dragićeviću koji je sa 3-4 metra sproveo loptu u mrežu gostiju. Usledila je velika radost igrača, malobrojnih navijača i svih pristutnih na Gradskom stadionu u Zaječaru. Nakon vođstva od 1:0 u narednih pola sata zaječarci su stali na loptu i mirno priveli utakmicu kraju.

Trener Vojkan Rajčić i njegov pomoćnik, proslavljeni as Timoka, Goran Goća Stanković ostvarili su najveći uspeh u karijeri kao treneri jedne seniorske ekipe.

Po propozicijama Fudbalskog saveza Srbije prvaci Srpskih liga (Istoka, Zapada, Beograda i Vojvodine) igraće “baraž” za popunu dva mesta u Prvoj ligi Srbije.

TIMOK 1919 - DUNAV 1:0 (0:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Sudija Antonije Pehčevski (Surdulica), pomoćnici Mihajlo Vučković (Vranje) i Nikola Ničić (Vranje). Strelac: Ivan Dragićević u 60. minutu. Žuti kartoni: Miloš Gardić, Miloš Cvetković, Miloš Rošević, Marko Ristić (Timok 1919) i Miloš Kocoranović (Dunav)

TIMOK 1919: Jovanović, Pantić (Lapčević), O. Nikolić, Dragićević (Todorović), Rošević, U. Nikolić (M. Ristić), Davidović, Rudić, Trifunov, Miloš Cvetković, Gardić
DUNAV: Hromiš, Cvetanović, Lazić, Kocoranović (Jevtić), Radulović, Mitić, Bogdanović, Jezdić, Srećković (Jakovljević), Puljecović, Kojić (Tasić)

Župa 0 : 1 Vlasina
Rembas 3 : 0 Moravac Orion
Radan 2 : 1 Car Konstantin
Timočanin 6 : 0 SFK Morava
Mladost 0 : 0 OFK Topličanin
Jedinstvo (P) 1 : 0 Budućnost (P)