Dva poraza Poleta

FK Polet - Nakovo (foto: facebook.com/fk.polet.3154)

U nedelji za nama odigrana su dva kola PFL Zrenjanin. U sredu na programu je bilo vanredno kolo u kom su Nakovčani gostovali u Aradcu i poraženi su od domaće ekipe ASK-a rezultatom 3-1. U veoma dinamičnoj utakmici dve ekipe iz gornjeg dela tabele, oslabljeni ne igranjem nekoliko igrača iz prve postave po veoma teškom terenu Polet je imao par odličnih šansi ali su bodovi ostali u Aradcu. Gol za goste postigao je Miloš Radlović za 1-1.

U nedelju u Nakovu je gostovala ekipa Vojvodine iz Bašaida. Gostima su bodovi bili preko potrebni u grčevitoj borbi za opstanak i od samog početka su krenuli agilno ka golu Poleta. U prvim minutima meča gosti dolaze do 0-1 posle kornera. Nakon toga Nakovčani dodaju gas, preuzimaju inicijativu i pokazuju da su dosta kvalitetniji od gostiju. Sredinom prvog poluvremena Draganov postiže gol za 1-1.

U drugom poluvremenu domaćin nastavlja sa napadima ka golu protivnika ali gosti opet dolaze u vođstvo od 1-2. Nedugo zatim Ivan Knežević postiže gol za 2-2. I kada se činilo da će popularna "Barcelona" preokrenuti rezultat hladan tuš dolazi posle neopreznog starta Pašića u svom šesnaestercu i posle opravdano dosuđenog penala gosti iz Bašaida postižu gol za 2-3 i odnose možda presudna 3 boda u borbi za opstanak.

Sve u svemu, neuspešna nedelja za momke trenera Saše Kresoje ali priliku da se iskupe za dva uzastopna poraza imaće narednog vikenda kada gostuju u Knićanima ekipi Potisja koja se takođe grčevito bori za opstanak u PFL Zrenjanin.