Konjarnik bolji od Kalče

Detalj sa meča Konjarnik - Kalča (foto: H.D.Vujanović)

Sala Voždovac je poprište na kom se večeras bije presudna bitka za izbegavanje play-outa između ekipa Konjarnik i Kalča.

Gosti iz Niša dolaze u vođstvo već u 2. minutu preko Stevanovića. Izjednačio je Ristanović u 6. minutu postigavši lucidno petom gol sa 3 metra udaljenosti.

Potom je viđena obostrano agresivna igra, a obe ekipe propuštaju lepe šanse za gol. Sve do 17. minuta mreže su mirovale, a onda Drndarević baca dugu loptu od svog do protivničkog gola, Ljujić je poturio glavu i samo je malo skrenuo, dovoljno da prevari gostujućeg golmana, za 2:1.

U drugom poluvremenu se vodi bespoštedna borba, obe ekipe igraju tvrdo, bez puno prilika za gol. Igrao se 30. minut kada gosti dolaze do egala. Radenković je šutirao sa 8 metara, nekoga je lopta uz put zakačila i završila iza leđa Drndarevića. Nije kazaljka okrenula ni pun krug, a Šljukić pogotkom vraća stvari na pređašnje stanje, 3:2 za Konjarnik. Vićić u 32. minutu šalje projektil u rašlje protivničkog gola sa nekih 18 metara i domaći odlaze na dva gola prednosti. Pravi Evro gol koji se retko viđa na našim terenima. Gosti na sve načine pokušavaju da izmene rezultat, to im je pošlo za rukom preko Stojanovića u 39. minutu, ali je bilo nedovoljno da uzmu makar bod.

U 17. kolu Konjarnik gostuje u Kragujevcu, fenjerašu Ekonomcu, a Nišlije dočekuju kući Crvenu zvezdu.

KONJARNIK - KALČA 4:3 (2:1)

SALA: USC Voždovac-Šumice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Sarka Marjan i Mijailović Blagoje. STRELCI: Ristanović 6, Ljujić 17, Šljukić 31. i Vićić 32.min (Konjarnik), Stevanović 2, Radenković 30. i Stojanović 39.min (Kalča). ŽUTI KARTONI: Ristanović,  Milutinović i Vićić (Konjarnik).

KONJARNIK: Drndarević, Kokotović, Ljujić, Šljukić, Vićić - rezerve: Grujić, Ivić, Milosavljević, Milutinović, Ristanović, Malović, Ratković.

KALČA: P.Pavlović, Stanković, Ma.Ilić, Stevanović, Radenković - rezerve: M.Pavlović, Stojanović, Ml.Ilić, Milosavljević, Nedeljković, Mišić, Kocić.