Rad najzad pobedio na Banjici

Građevinari su danas dočekali Radnik rešeni da prekinu neugodni niz od tri uzastopna poraza kod kuće. Na tome su radili od samog početka, Lazarević i Gojković su u prvih 10 minuta pripretili šutevima sa dvadesetak metara, ali su bili neprecizni. Ciger u 11. minutu šutira iz blizine glavom, nakon kornera, i on biva neprecizan.

Nižu se šanse pred golom gostiju. Posle centaršuta Mladenovića u 21. minutu, Kaluđerović se našao na 5 metara od gola, udarcem glave gađao suprotan ugao, ali je bio za malo neprecizan. Konstantni napadi Rada su urodili plodom u 31. minutu, nakon centaršuta Blažića, Gojković je lepo odreagovao i loptu glavom smestio u mrežu. Posle postignutog gola Rad se povukao na svoju polovinu i pojačanom odbranom čuvao minimalno vođstvo. Gosti su mlako napadali i do kraja poluvremena nisu nijednom pravom akcijom ugrozili gol Kahrimana.

Novaković je prvi pripretio gostima u nastavku, igrao se 52. minut. Šutirao je snažno sa 12 metara, Ranđelović je vrhovima prstiju loptu prosledio u korner. Na drugoj strani je viđen lep volej Makarića sa 18 metara u 56. minutu, lopta je završila na mreži iznad prečke.

Rad je povisio na 2:0 u 67. minutu,  posle prodora po desnoj strani i centaršuta Stanisavljevića, na loptu nespretno startuje Bogdanovski i smešta je u svoj gol. Igra je posle ovog gola izgubila na tempu, jedino je Jovanović je pripretio sa 22 metra u 75. minutu, bio je za malo neprecizan. U 83. minutu trenutno najbolji strelac lige Makarić, šutira snažno sa sedam metara, Kahriman je sjajno odreagovao i odbranio udarac. Gosti su nastavili sa napadima, ali do kraja susreta nisu uspeli da postignu počasni pogodak.

Građevinari su zasluženo pobedili i ovo su velika tri boda u borbi za opstanak. Nakon reprezentativne pauze, prvenstvo se nastavlja 3. aprila, Rad ide u goste direktnom konkurentu za opstanak ekipi Inđije, dok u Surdulicu dolazi, već otpisani Zlatibor.

RAD - RADNIK 2:0 (1:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Čolović Dragan. POM.SUDIJE: Pavlović Slobodan i Pašajlić Milan. STRELCI: Gojković 31. i Bogdanovski 67.min (a.g.) (Rad). ŽUTI KARTONI: Gojković i Mladenović (Rad).
RAD: Kahriman, Kaluđerović, Novaković, Ciger, Mladenović (Damnjanović), Gojković (Trninić), Lazarević, Šarić (Jovanović), Blažić (Stanisavljević), Stojsavljević, Radivojević.
RADNIK: Ranđelović, Radmanovac, Stevanović, Bogdanovski, Makarić, Stamenić, Biber, Subotić (Bainović), Stojanović, Milovanović, Spasić (Vitan).

Novi Pazar 5 : 0 Proleter
Spartak ŽK 2 : 2 TSC
Mačva 1 : 2 Čukarički
Radnički (N) 0 : 1 Voždovac
Crvena zvezda 4 : 1 Mladost (L)
Metalac 2 : 2 Napredak