Partizan i Rad ubedljivi na početku sezone

Zimska pauza je očigledno prijala ekipama Partizana i Rada koji su već u prvom kolu zabeležili sigurne i ubedljive trijumfe na gostovanjima u Novom Sadu i Starčevu. Partizan koji je ujedno i branilac trofeja Prvenstva Srbije, je odličnom igrom savladao Novosadsku Vojvodinu rezultatom 5-65. Vicešampion Rad je bio ubedljiv protiv Dinama i slavio rezultatom 95-7. U narednom kolu Partizan će dočekati RK Dinamo 1954, dok će BRK Crvena Zvezda ugostiti RK Vojvodinu.

Utakmica u Novom Sadu je počela ujednačenom igrom, gde su se u prvih deset minuta ispitivale snage. U 10. minutu meča, crno beli osvajaju svoj aut unutar protivničkih 22 metara, lopta brzo dolazi do linije, gde odličnom akcijom Igor Dejanović utrčava između protivničkih centara i polaže loptu u esej za vođstvo 5-0. Aleksandar Andrić je siguran u šutu iz transformacije za 7-0. Nije se puno čekalo do naredne promene rezultata, u 14. minutu Vid Pejović nakon odlučnog prodora postiže novi esej za Partizan. Andrić je ponovo siguran za 14-0. U 22. minutu nakon još jedne odlične akcije protivničku odbranu probija Aleksa Šošić koji postiže esej i povisuje rezultat na 19-0. Andrić je ponovo precizan za 21-0. U 29. minutu se u listu strelaca upisuje i Aljoša Avramović koji postiže esej za 26-0. U 38. minutu Partizan osvaja svoj aut u protivničkoj polovini gde kapiten Đorđe Preradojević postiže esej nakon odličnog mola za 31-5. U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Luka Rakita osvaja loptu na sredini terena i formira rak, iz koga Bojan Čečarić inteligentnim potezom vara odbranu Partizana i smanjuje na 31-5.

Drugo poluvreme bolje otvaraju gosti iz Beograda koji u 44. minutu preko Preradojevića postižu novi ersej za 36-5. U 50 minutu Preradojević postiže i svoj treći esej na utakmici i povisuje rezultat na 41-5. Potom sledi period igre gde je Vojvodina uhvarila ritam i imala veči posed lopte, međutim bez realizacije. U 60. minutu nakon sjajnog prodora Veliber Srećković postiže esej za 46-5. Andrić je siguran u šutu za 48-5. U poslednjih 10 minuta Partizan je postigao još tri eseja preko Pejovića, Radića i preiskusnog Đukića, i uz jednu uspešnu transformaciju Andrića, postavljen je konačan rezultat 65-5 u korist Partizana.

RK Vojvodina: Jojić, J. Janićijević, V. Janićijević, Vrhovac, Jocić, Novosel, Vuković, Porobić, Šakan, Marković, Marinković, Rakita, Čečarić 5, Đerić, Janković, Paklović, Obradović, Stanojčić, Keri, Milićević, Žepinić, Dakić.

RK Partizan: Joksimović, Spasenović, Pejović 10, Stanić, Preradojević 15, Janković, Krstić, Đorđević, Andrić 10, Radić 5, Avramović 5, Šošić 5, V. Dejanović, Srećković 5, I. Dejanović 5, Savić, Ljubičić, Aleksić, Vasić, Đukić 5.

Na ragbi terenu u Starčevu koplja su ukrstili RK Dinamo 1954 i RK Rad. Gosti iz Beograda su odmah na početku utakmice stavili do znanja Pančevcima da su došli po svih 5 bodova. Već u 3. minutu Nemanja Stošić postiže esej za vođstvo 5-0. Miladin Živanov u 8. minutu povisuje na 10-0 nakon sjajnog prodora. Isti igrač postiže novi esej u 13. minutu, koji Nikola Stanković uspešno pretvara za 17-0. Građevinari drže visok ritam i već u 16. minutu preko Stevana Nikolića postižu novi esej. Stanković je ponovo precizan za 24-0. U 22. minutu je viđena jedna od lepših akcija na utakmici kada je Enes Isaki postigao esej, koji Stanković ponovo uspešno pretvara za 31-0. Potom upravo Stanković nakon solo prodora postiže esej, koji ovog puta Uroš Babić transformiše za 38-0. U 31. minutu u listu strelaca se upisuje i Lazar Tatomir koji postiže lep esej nakon odlične akcije. Do kraja poluvremena eseje postižu ponovo Enes Isaki i Stevan Nikolić, tako da se na odmor otišlo sa ubedljivim vođstvom gostiju iz Beograda 53-0.

U drugom poluvremenu je tempo opao, ali Rad je nastavio u istom ritmu. U 46. minutu Nikolić postiže het trik nakon nezadrživog prodora. Babić je bio precizan za 60-0. U 49. minutu Vojin Karanović postiže novi esej koji Babić pretvara za 67-0. Nedogu zatim i Predrag Vraneš se upisuje u listu stralaca, Babić je ponovo siguran za 73-0. U tim trenucima domaći dolaze do daha i preuzimaju posed lopte. Međutim u 61. minutu, mlađni Tatomir ponovo postiže esej nakon odličnog prodora. Babić sigurnim šutem povisuje na 81-0. Isti igrač i u 66. minutu postiže esej nakon još jedne odlične akcije. Babić je ponovo siguran za 88-0. U tim trenucima je sevnula kontra Dinama koji se konačno oslobađa pritiska i preko Ivana Voštića postiže esej. Nikola Tatić uspešno pretvara esej za smanjenje rezltata na 88-7. Do kraja utakmice Marko Ristić postiže esej koji ponovo Babić transformiše za konačan rezultat 95-7.

RK Dinamo 1954: Caran, Jokić, Ambruš, Ambruš, Pal, Dramicanin, Advigov,Hinic, Susa,Tatić 2, Dabić,Andjelković,Ivanovski,Vostić 5, Krkljuš,Adžić,Aleksić,Cvetanović,Gavrilović.

RK Rad:Karanović 5,Trujkić, Vraneš 5,Pecanac, Nikolic 15, Ljubicic, Ristic 5, Joncic, Bozic, Stanković 13, Enes Isaki 10, Stosić 5, Živanov 10, Tatomir 15, Babić 12,Cosović,Kostadinović,Petrović,Pirković, Kapor, Stoiljković.

Izvor: rugbyserbia.com

Vojvodina 14 : 90 Rad Mozzart
BRK Crvena Zvezda 0 : 25 Partizan